Fałszerze aktywnie sprzedają podrabiane produkty Shure, w szczególności za pośrednictwem stron internetowych, z których większość odbywa się za pośrednictwem internetowych platform transakcyjnych lub internetowych firm internetowych z Chin.

W Chinach rozpowszechnia się wiele anglojęzycznych witryn internetowych, które zachęcają klientów do "handlu z dostawcami z Chin" i "hurtowych zakupów" z Chin” i &lddquo; Deal Direct with the Factory & rdquo ;. Shure regularnie podejmuje działania w zakresie egzekwowania prawa przeciwko takim widocznym fałszerstwom, co zwykle skutkuje szybką zmianą strony naruszającej prawa w celu usunięcia podrobionych produktów Shure.

Podrobione produkty kosztują o wiele mniej niż oryginalny produkt Shure, są o wiele gorszej jakości i często nawet nie przypominają produktu Shure, który replikują.
Shure jest zobowiązany dostarczać swoim klientom produkty wysokiej jakości.

Aby mieć pewność, że zawsze otrzymujesz autentyczny produkt Shure, zalecamy kupowanie produktów Shure wyłącznie od autoryzowanego sprzedawcy Shure.

Shure z powodzeniem stosuje zróżnicowaną strategię zwalczania podrabiania. Agresywnie atakujemy podrabianych producentów i firmy handlowe u ich źródła w Chinach i sprzedawców na całym świecie za każdym razem, gdy pozwalają na to okoliczności.

Shure walczy również z producentami i sprzedawcami podróbek poprzez ofensywne i defensywne chronienie znaków towarowych, nazw domen, wzorów i innych własności intelektualnych, które ułatwiają działalność tych przestępców.

Shure ma własny zespół prawny, który współpracuje z kadrą zewnętrznych doradców prawnych i śledczych na całym świecie. Współpracujemy również intensywnie z naszymi partnerami w kanale dystrybucji, aby zidentyfikować i podjąć działania przeciwko fałszowaniu produkcji i sprzedaży wszędzie tam, gdzie są znalezione na całym świecie.

W przeszłości braliśmy udział w działaniach przeciwko fałszerstwu innych producentów profesjonalnych urządzeń audio i elektroniki użytkowej, takich jak Yamaha, Audio Technica i JVC, i nadal to robimy.

Współpracujemy z różnymi organami celnymi na całym świecie, w tym z Australią, Argentyną, Belgią, Peru, Tajlandią, USA, Hongkongiem i Chinami kontynentalnymi. W przypadku Chin kontynentalnych celem jest przejęcie wysyłek podrobionych produktów Shure przed opuszczeniem chińskich portów.

Shure jest aktywnym członkiem programu eBay VeRO i prowadzi regularne monitorowanie witryn eBay i innych serwisów aukcyjnych online na całym świecie.

Jako środek zapobiegawczy zachęcamy klientów do kupowania produktów Shure tylko od autoryzowanych sprzedawców Shure, którzy mogą być zlokalizowani za pośrednictwem strony internetowej lub kontaktując się z firmą Shure.

Radzimy klientom, aby nie kupowali z podejrzanych źródeł internetowych. Obejmuje to sprzedawców na internetowych aukcjach lub tych, którzy nie są autoryzowanymi sprzedawcami – wielu z nich wydaje się sprzedawać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej.

Te podejrzane źródła prawie zawsze twierdzą, że sprzedają oryginalne produkty Shure i często tłumaczą swoje obniżone ceny, twierdząc, że mają bezpośrednie połączenie z fabrykami Shure lub z dealerami Shure w Chinach. Kupujący są często zachwyceni tymi fałszywymi oświadczeniami, a później są rozczarowani, gdy okazuje się, że kupili gorszy, fałszywy produkt bez opcji zwrotu pieniędzy lub usługi gwarancyjnej.

Aby utrudnić wykrycie fałszywych produktów, podrabiający często wysyłają zdjęcia oryginalnych produktów Shure, a także oryginalne specyfikacje produktów, a nawet łącza do stron internetowych Shure pod adresem sprzedawców podrabianych ’ strony internetowe lub na internetowych stronach aukcyjnych, aby oszukać nabywców, że kupują produkt Shure. Produkt faktycznie dostarczony do nabywcy okazuje się produktem podrobionym niskiej jakości.

Shure brał udział w nalotach, których skutkiem były konfiskaty do kilku tysięcy jednostek podrobionych produktów.

Udało nam się uzyskać ściganie karne pod kątem fałszerzy. Typowym wynikiem jest duża kara pieniężna, a także konfiskata i niszczenie zajętych towarów.