Paul Crognale,

Shure oraz Union Chapel

Union Chapel (Kaplica Unii) w Londynie jest niesamowitą przestrzenią. Jeśli nie znacie tego miejsca, to według ich własnych słów jest to:

„...skarb architektury, który jest domem dla żywej wspólnoty kościoła, nagradzanej sali koncertowej, unikatowych organów i organizacji The Marigins Project dbającej o osoby bezdomne i w trudnej sytuacji życiowej w Londynie”

Jest to miejsce bardzo intymne, a jak wyjaśnia Les w poniższym filmie, aby uzyskać jak najlepsze wyniki wymaga ono od artystów i zespołów „pracy z przestrzenią”, a nie zwykłego podejścia do organizacji koncertu. Jednym z wielu innych dziwactw Union Chapel jest to, że spożycie alkoholu w samym kościele nie jest dozwolone, więc piwo można wypić przed lub po koncercie w barze, który znajduje się w oddzielnej części budynku. W czasie koncertu piliśmy herbatę i jedliśmy słodkie bułeczki, co zdecydowanie było miłą odmianą!

Wiemy, że The Union Chapel lubi mikrofony Shure. W budynku dysponują całą gamą mikrofonów Shure, od sprawdzonych Beta 58 po mikrofony wstęgowe KSM313, a nawet zupełnie nowy dynamiczny mikrofon KSM8. Odwiedziliśmy Union Chapel w dniu, w którym przygotowywano kaplicę do występu wspaniałej „Sun Ra Arkestra”. Rozmawialiśmy z kierownikiem technicznym Lesem Mommsenem, aby dowiedzieć się, jakich mikrofonów używa i dlaczego.

 

 

 

Chcielibyśmy podziękować Lesowi za poświęcenie czasu na rozmowę z nami i doskonałe opanowanie nerwów, mimo że w budynku były dwie ekipy filmowe (Boiler Room przygotowywał i kręcił występ Sun Ra, podczas gdy my filmowaliśmy Lesa), a do tego trzeba było zająć się całkiem pokaźnym zespołem!

Poniżej znajduje się kilka świetnych zdjęć dzięki uprzejmości Davida Bauma...

Union-Chapel-exterior-800x500 for blog View-from-Desk-800x500 for blog Seats-@-Union-Chapel - 800 x 500 for blog

 

O autorze:

Paul Crognale

Paul is Retail Marketing Manager for the UK, and also assists with Artists Relations. In his spare time, he is an avid collector of vinyl and runs a couple of record labels of his own. He also has a ‘peach’ or potentially ‘pink’ coloured bike – this fact is the source of much amusement to his colleagues.