Paul Crognale,

Union Chapel (Kaplica Unii) w Londynie jest niesamowitą przestrzenią. Jeśli nie znacie tego miejsca, to według ich własnych słów jest to:

„...skarb architektury, który jest domem dla żywej wspólnoty kościoła, nagradzanej sali koncertowej, unikatowych organów i organizacji The Marigins Project dbającej o osoby bezdomne i w trudnej sytuacji życiowej w Londynie”

Jest to miejsce bardzo intymne, a jak wyjaśnia Les w poniższym filmie, aby uzyskać jak najlepsze wyniki wymaga ono od artystów i zespołów „pracy z przestrzenią”, a nie zwykłego podejścia do organizacji koncertu. Jednym z wielu innych dziwactw Union Chapel jest to, że spożycie alkoholu w samym kościele nie jest dozwolone, więc piwo można wypić przed lub po koncercie w barze, który znajduje się w oddzielnej części budynku. W czasie koncertu piliśmy herbatę i jedliśmy słodkie bułeczki, co zdecydowanie było miłą odmianą!

Wiemy, że The Union Chapel lubi mikrofony Shure. W budynku dysponują całą gamą mikrofonów Shure, od sprawdzonych Beta 58 po mikrofony wstęgowe KSM313, a nawet zupełnie nowy dynamiczny mikrofon KSM8. Odwiedziliśmy Union Chapel w dniu, w którym przygotowywano kaplicę do występu wspaniałej „Sun Ra Arkestra”. Rozmawialiśmy z kierownikiem technicznym Lesem Mommsenem, aby dowiedzieć się, jakich mikrofonów używa i dlaczego.

 

 

 

Chcielibyśmy podziękować Lesowi za poświęcenie czasu na rozmowę z nami i doskonałe opanowanie nerwów, mimo że w budynku były dwie ekipy filmowe (Boiler Room przygotowywał i kręcił występ Sun Ra, podczas gdy my filmowaliśmy Lesa), a do tego trzeba było zająć się całkiem pokaźnym zespołem!

Poniżej znajduje się kilka świetnych zdjęć dzięki uprzejmości Davida Bauma...

Union-Chapel-exterior-800x500 for blog View-from-Desk-800x500 for blog Seats-@-Union-Chapel - 800 x 500 for blog

 

Paul Crognale

Paul is Retail Marketing Manager for the UK, and also assists with Artists Relations. In his spare time, he is an avid collector of vinyl and runs a couple of record labels of his own. He also has a ‘peach’ or potentially ‘pink’ coloured bike – this fact is the source of much amusement to his colleagues.