Belgia

O produkcie Axient:

Doskonałe właściwości intermodulacyjne nadajników i odbiorników Axient... dają pewność, że możliwe będzie uniknięcie zakłóceń spowodowanych bliskim sąsiedztwem kanałów nadajników i produktami intermodulacji. Kiedy testowaliśmy system w tym newralgicznym środowisku, okazało się, że nawet na granicy oczekiwanego obszaru pokrycia byliśmy w stanie uzyskać użyteczny sygnał nawet przy więcej niż 25 dB marginesie zanikania, przy zastosowaniu sprytnej konfiguracji anten.

Glenn Willems, opiekun klienta w FACE, integrator audio dla toru Spa Francorchamps

Aby przenieść odwiedzających tor wyścigowy Spa Francorchamps jeszcze bliżej akcji, mobilna ekipa raportująca zdaje relację ze wszystkich wydarzeń na torze wyścigowym i w warsztatach zespołowych. Reporterzy korzystają z mikrofonów bezprzewodowych, aby przeprowadzać wywiady z kierowcami i ich załogami oraz przekazywać na żywo interesujące fakty i bezpośrednie informacje obserwatorom wyścigów. Jednakże ekipa techniczna zespołów biorących udział w wyścigach i liczne grupy zajmujące się zbieraniem materiału do relacji telewizyjnych na żywo aktywne na terenie Spa Francorchamps również szeroko korzystają z systemów bezprzewodowych, co czyni go bardzo aktywnym środowiskiem w odniesieniu do częstotliwości radiowych. Teren, który muszą pokryć, ma kilkaset metrów długości i znajdują się na nim stalowe konstrukcje, co zawsze stanowi wyzwanie dla mikrofonów bezprzewodowych. Bezproblemowe działanie mikrofonów bezprzewodowych bez zakłóceń tego czy innego typu jest bardzo trudne.

 

FACE, belgijski integrator audio dla Francorchamps Circuit, wybrał flagowy system bezprzewodowy Axient firmy Shure, w połączeniu z antenami Wisycom dla mikrofonów ekipy raportującej.

Według Glenna Willemsa, opiekuna klienta w firmie FACE, od czasu instalacji w Spa Francorchamps system Axient działa bez zarzutu. „Doskonałe właściwości intermodulacyjne nadajników i odbiorników Axient, w połączeniu z kuloodpornymi wzmacniaczami Wisycom dają pewność, że możliwe będzie uniknięcie zakłóceń spowodowanych bliskim sąsiedztwem kanałów nadajników i produktami intermodulacji. Kiedy testowaliśmy system w tym newralgicznym środowisku, okazało się, że nawet na granicy oczekiwanego obszaru pokrycia byliśmy w stanie uzyskać użyteczny sygnał nawet przy więcej niż 25 dB marginesie zanikania, przy zastosowaniu sprytnej konfiguracji anten. Systemy Axient dodatkowo pozwalają nam programować wszelkie zarezerwowane częstotliwości - na przykład dla telewizji lub radia - które są wówczas automatycznie wykluczane.”