68 kanałów cyfrowego systemu bezprzewodowego Shure ULX-D podczas niemieckiej produkcji teatralnej na otwartej przestrzeni

O produkcie ULX-D:

Od sześciu tygodni używamy systemu ULX-D i nie mamy żadnego problemu z zasięgiem ani też zakłóceń sygnału radiowego.

Martin Wurmnest, inżynier dźwięku w Neumann & Müller

Martin Wurmnest, inżynier dźwięku w Neumann & Müller

Jakość dźwięku oraz wydajność transmisji radiowej systemu ULX-D są wyjątkowo zadowalające.

 

Podczas corocznego Schlossfestspiele stary ogród w Schwerinie zmienia się w imponującą scenę na wolnym powietrzu. Na trybunach może zmieścić się publiczność składająca się z 1761 osób. W 2013 roku Singspiele odbywał się od 14 czerwca do 21 lipca i w jego trakcie była wystawiana operetka Johanna Straussa „Zemsta Nietoperza”.

 

Drezdeński oddział niemieckiej firmy wynajmującej sprzęt PA - Neumann & Müller, był odpowiedzialny za techniczną stronę realizacji Schlossfestspiele. Szukali oni niezawodnego rozwiązania bezprzewodowego charakteryzującego się maksymalną efektywnością wykorzystania widma i rozszerzoną wydajnością RF.

 

Korzystająca wcześniej z systemu bezprzewodowego Shure UHF-R firma wybrała cyfrowy system ULX-D. Takie funkcje jak praca nadajnika bodypack w trybie częstotliwości różnicowych, wsparcie dla sieciowego dźwięku cyfrowego Dante, a także zaawansowane opcje zasilania zapewniają doskonałą wydajność dla wszystkich 23 widowisk.

 

Erwin Liebscher, inżynier dźwięku w Neumann & Müller

Dzięki wsparciu dla rozwiązania Dante, konfiguracja i połączenie systemu ULX-D jest niezwykle szybkie i łatwe. Dodatkową zaletą jest to, że już nie mamy tego całego bałaganu w przewodach, z którym musieliśmy zmagać się jeszcze do niedawna.