Holandia

„Livetime Productions” zwróciło się niedawno do „Zendertechniek” w sprawie pomocy w zapewnieniu dźwięku bezprzewodowego podczas obchodów 200-lecia Królestwa Niderlandów. Produkcja obejmowała duży koncert dla rodziny królewskiej, który był również transmitowany na żywo w telewizji w Holandii.

Aart Heus, właściciel Zendertechniek.nl

To nie byłoby tak łatwe do osiągnięcia w przypadku każdej innej marki.

Dużym problemem w tej produkcji był duży obszar, na którym mieli na żywo występować artyści, zarówno na wodzie na platformach znajdujących się na pontonach, gdzie były umieszczone duże ekrany video, jak i na ruchomych łodziach. Potrzebne było zapewnienie dwukierunkowej komunikacji opartej o rozwiązanie bezprzewodowe między obiektami pływającymi a nabrzeżem i odwrotnie. W praktyce okazało się, że jest to wydarzenie skomplikowane i wymagające, ponieważ obszar ten był pełen artystów, którzy stale poruszali się między pontonami a wieloma skuterami wodnymi oraz amfibiami.

 

Nadajniki PSM1000 oraz systemy bezprzewodowe UHF-R zostały wybrane do zapewnienia połączenia bezprzewodowego między różnymi pojazdami wodnymi a pontonami video. Aart Heus (właściciel Zendertechniek.nl wyjaśnia: „Ten sprzęt w połączeniu z oprogramowaniem Wireless Workbench 6 był perfekcyjnym rozwiązaniem. Wykorzystaliśmy możliwość przesyłania dźwięku z P10T (PSM1000) do UR4D (UHF-R) w połączeniu typu punkt-z-punktem. To nie byłoby tak łatwe do osiągnięcia w przypadku każdej innej marki. Co więcej, dzięki możliwości pracy w sieci mogłem zdalnie monitorować i sterować całym sprzętem. Okazało się to bardzo skutecznym sposobem na dokładne i wielokrotne sprawdzenie wszystkich ustawień przed pokazem.”

Do skanowania środowiska widma i koordynowania wszystkich kanałów bezprzewodowych został wykorzystany Axient Spectrum Manager. Okazało się to bardzo przydatnym i ważnym rozwiązaniem, ponieważ widowisko odbywało się w samym środku Amsterdamu, wśród wielu innych użytkowników mikrofonów bezprzewodowych, którzy korzystają z nich na dużą skalę, takich jak Royal Theatre Carré.

Uroczystość, w której wzięła udział rodzina królewska, była transmitowana na żywo w holenderskiej telewizji publicznej NPO1. Całe widowisko zostało przeprowadzone bez żadnych przerw i zakłóceń. W jego finałowym akcie wystąpiło ponad trzydziestu holenderskich muzyków. Wśród nich znalazły się takie sławy jak: Kovacs, Jeroen van der Boom, André Hazes Jr, Ellen ten Damme, Rowwen Hèze, Ruth Jacott, a także wielu innych.