O produkcie AXT600:

Nie tylko miałem możliwość monitorowania scen z największym ryzykiem RF, ale także mogłem skanować cały teren festiwalu dzięki czterem jednostkom Spectrum Manager od AXIENT.

Kees Heegstra, specjalista RF holenderskiej agencji eventowej Mojo Concerts oraz Loc7000

Kees Heegstra, specjalista RF w holenderskich agencjach eventowych Mojo Concerts i Loc7000, koordynował i monitorował wszystkie systemy bezprzewodowe, z których korzystano na Lowlands (największy trzydniowy festiwal w Holandii).  

 

Poza 130 kanałami systemów bezprzewodowych oraz odsłuchów dousznych, które zostały zapewnione przez wypożyczalnię Ampco Flashlight, występujące zespoły wymagały jeszcze obsługi przynajmniej 150 dodatkowych kanałów dziennie.
Każdego dnia festiwalowego było w użyciu około 300 nadajników UHF na obszarze 3,5 kilometra kwadratowego, z których większość to nadajniki Shure PSM1000, PSM900 i UHF-R. „Przy tak dużej liczbie kanałów potrzebowałem niezawodnego i sprawnego rozwiązania do monitorowania widma radiowego w obszarach ryzyka” - wyjaśnia Heegstra.

1
PA421A
1
2
P10T
2

AXIENT Spectrum Manager wraz z oprogramowaniem Wireless Workbench był pierwszym wyborem systemu zabezpieczenia transmisji bez żadnych zakłóceń. Heegstra użył czterech urządzeń Spectrum Manager i umieścił je na scenach, gdzie zespoły wnosiły własne zestawy RF. Te cztery sceny znajdowały się na brzegach terenu festiwalu, dzięki czemu jednostki Spectrum Manager pokryły cały jego obszar.
Heegstra w procesie opracowywania planu częstotliwości oparł się na oprogramowaniu Wireless Workbench 6. Plan widma dla całego festiwalu został stworzony na podstawie wielu różnych skanów. Z czterema urządzeniami Spectrum Manager w jednej sieci, koordynacja miała miejsce w centralnej jednostce, gdzie wykorzystano najważniejszą funkcję - skanowanie częstotliwości radiowych. Sprawdzono, czy przypisane częstotliwości są wykorzystywane zgodnie z planem i czy nie pojawiają się niezatwierdzone nadajniki.

 

„Nie tylko miałem możliwość monitorowania scen z największym ryzykiem RF, ale także mogłem skanować cały teren festiwalu dzięki czterem jednostkom Spectrum Manager od AXIENT.” - powiedział Heegstra. „Bez jednostek Spectrum Manager nie byłbym w stanie pracować tak efektywnie i monitorować teren festiwalu tej wielkości". Podczas tych trzech dni nie doszło do żadnych incydentów związanych z częstotliwościami radiowymi, co zapewniło świetne wrażenia 60000 miłośników muzyki.