Londyn / Wielka Brytania

 

Shure Distribution UK (SDUK) dostarczył 12 kanałów Axient – flagowego mikrofonowego systemu bezprzewodowego firmy Shure, oraz 18 kanałów systemu odsłuchu dousznego PSM 1000 do firmy Britannia Row Production, która specjalizuje się w usługach nagłośnienia PA i dźwiękowych, w celu użycia ich podczas aktualnego festiwalu Wireless organizowanego przez Live Nation. Festiwal odbywał się od 12 do 14 lipca w londyńskim Queen Elizabeth Olympic Park, a wystąpili na nim tacy artyści jak: Jay Z, Justin Timberlake, Snoop Dogg, Nas, will.i.am, Calvin Harris, Tinie Tempah oraz A Tribe Called Quest.

 

„Wszystkie letnie festiwale muzyczne w Wielkiej Brytanii są bardzo pracowite, ale festiwal Wireless jest jednym z najbardziej intensywnych. W tym roku przez trzy dni na scenach wystąpiło ponad 190 artystów,” wyjaśnia Tuomo Tolonen z SDUK. Przez cały weekend równocześnie na wielu scenach mają miejsce różne widowiska – to najlepiej wyraża to, jak zatłoczone jest tam środowisko radiowe, a nabiera to jeszcze innego wymiaru na tle ograniczonego widma radiowego wynikającego z niedawnego przejścia na technologię telewizji cyfrowej. Na szczęście system Axient jest precyzyjnie zaprojektowany pod kątem pracy na takich imprezach jak ta, oferując dużą liczbę kanałów nawet w miejscach, gdzie dostępne spektrum RF jest ograniczone. Axient cechuje się ekstremalną odpornością na zakłócenia i zdolnością do znajdywania częstotliwości wolnych od zakłóceń, a także płynnego przełączania na nie w przypadku pojawienia się problemów z aktualnie wykorzystywaną częstotliwością. Systemy PSM 1000 są również bardzo popularne na obleganych imprezach takich jak Wireless, ponieważ są to jedyne systemy różnicowe (true diversity) odsłuchu dousznego z dwiema takimi samymi antenami, dzięki czemu poziom szumów tła RF pozostaje naprawdę niski. W przypadku imprez, gdzie zakłócenia są bardzo duże, jak na przykład organizowanych w miejscach, gdzie jest dużo urządzeń LED, system PSM 1000 jest idealnym wyborem.

System Axient był używany na głównej scenie przez cały weekend i wykorzystywano w nim różne kapsuły mikrofonowe Shure, włączając w to KSM9 oraz Beta, podczas gdy systemy osobistego odsłuchu dousznego PSM 1000 dostarczone przez SDUK stały się „wewnętrznymi” systemami IEM na festiwalowej scenie Pepsi Max. Justin Timberlake również używał 12 kanałów PSM 1000 jako części swojego osobistego sprzętu, który był obsługiwany przez inżynierów.

 

Lez Dwight z Britannia Row Productions dodaje: „To był pierwszy rok, gdy festiwal Wireless odbywał się na terenie Queen Elizabeth Olympic Park. Po wielu istotnych ograniczeniach, jakie przez wiele lat obowiązywały w Hyde Park, wszyscy zaangażowani w organizowanie imprezy w nowym miejscu, od inżynierów do służb obsługi technicznej uznali, że była to naprawdę świetnie brzmiąca impreza plenerowa. Toumo naprawdę pomógł nam zapewniając system Axient oraz PSM. Planowaliśmy użyć ich na scenie Pepsi Max, ale tak wielu amerykańskich artystów występujących na głównej scenie wymagało mikrofonów Shure, że użyliśmy ręcznych mikrofonów bezprzewodowych Axient również na scenie głównej.