O produkcie Axient:

Współpracujemy z wieloma różnymi inżynierami tras koncertowych i jesteśmy w stałej komunikacji radiowej z wozem rejestrowania dźwięku - nikt nie kwestionuje jakości dźwięku systemu Axient.

James Drake, inżynier dźwięku odpowiedzialny za mikrofony i systemy bezprzewodowe na scenie Stravinsky

Sztandarowy system mikrofonów bezprzewodowych podnosi pewność siebie i zapewnia doskonałą wydajność audio

Tegoroczny Montreux Jazz Festival odbył się w dniach 5 - 20 lipca i gościł galaktykę znanych artystów z całego świata, w tym Green Day, ZZ Top, The Hives, Prince’a i Stinga, a to zaledwie tylko kilka przykładów. Podobnie jak w poprzednich latach firma Shure była oficjalnym partnerem technicznym festiwalu i odpowiadała za wszystkie mikrofony, systemy odsłuchu dousznego i systemy bezprzewodowe dla 16 różnych scen i lokalizacji. W przypadku głównej sceny Auditorium Stravinski, Axient Wireless Management Network był wybranym systemem, zapewniającym bezbłędną, wolną od zakłóceń pracę.

 

Ponad 1500 produktów Shure było używanych podczas 47. Jazz Festival, w tym 18 kanałów Axient, 50 kanałów UHF-R, 22 kanały PSM 1000, cztery kanały PSM 900 i osiem kanałów ULX-D.

James Drake, inżynier dźwięku odpowiedzialny za mikrofony i systemy bezprzewodowe na scenie Stravinsky, był pod wrażeniem bogatego zestawu funkcji i jakości dźwięku oferowanej przez system Axient.

 

„Na szczycie listy moich ulubionych funkcji systemu Axient są zdecydowanie dwie: skanowanie i zarządzanie widmem. Podczas jednego pokazu doświadczyliśmy zakłóceń z powodu niezarejestrowanego nadajnika, ale nie miało to żadnego wpływu na pracę systemu. Jednoczesna zmiana częstotliwości w nadajniku i odbiorniku jest niezwykle szybka. Fakt, że skaner zawiera listę wolnych częstotliwości do przełączenia, jest bardzo podnoszący na duchu” - mówi Drake.

 

„Powiedziałbym, że celem jest zapewnienie przejrzystości sieci bezprzewodowej. Im mniejsza jest różnica między dźwiękiem mikrofonów przewodowych a bezprzewodowych, tym bardziej zbliżamy się do osiągnięcia tego celu.” - wyjaśnia Drake. „Współpracujemy z wieloma różnymi inżynierami tras koncertowych i jesteśmy w stałej komunikacji radiowej z wozem rejestrowania dźwięku - nikt nie kwestionuje jakości dźwięku systemu Axient. Często wymagane jest użycie KSM9 do wokalu, a powiązanie tej kapsuły z bezprzewodowym systemem Axient oferuje najlepszą możliwą kombinację.”

 

Akumulatory litowo-jonowe i ładowarki Axient dostarczają w czasie rzeczywistym informacje na temat dostępnych poziomów energii i historii ładowania. „Akumulatory są fantastyczne. Po raz pierwszy cieszę się, że mogę je wielokrotnie ładować i nie muszę prosić się o hurtowe ilości baterii ProCell.” - dodaje Drake.

 

Jedną z głównych atrakcji podczas tegorocznego festiwalu były występy Prince'a nocą 13 i 15 lipca, podczas których zagrał dwa koncerty z dużą orkiestrą bigbandową. Na potrzeby tych widowisk ekipa produkcyjna wykorzystała wszystkie 18 kanałów systemu Axient, które doskonale wykonały swoje zadanie.

 

„Gdy dysponujemy najlepszymi dostępnymi narzędziami do wykonania pracy, nasz poziom pewności siebie jest wyższy, a ogólna atmosfera na scenie jest po prostu lepsza.” - wspomina Drake. „Praca z systemem Axient była w 100% pozytywna; tak powinny działać wszystkie technologie bezprzewodowe. Chciałbym móc użyć systemu Axient do każdego bezprzewodowego koncertu.”