Shure ułatwia sprawne działanie podczas południowoafrykańskiej produkcji muzycznej „Afrikaans is Groot” przez zapewnienie niezbędnego systemu bezprzewodowego.

Firma Shure dostarczyła produkty do odsłuchu dousznego, oprogramowanie do zarządzania i system mikrofonów bezprzewodowych dla popularnej produkcji muzycznej „Afrikaans is Groot”, aby zapewnić jej sprawną realizację.

 

Jedna z najpopularniejszych produkcji muzycznych w języku afrikaans, „Afrikaans is Groot", uzyskała doskonały dźwięk podczas dorocznej jej realizacji dzięki bezprzewodowym mikrofonom Shure i systemom osobistego odsłuchu dousznego.

 

To niezwykle atrakcyjne widowisko przyciągnęło śmietankę południowoafrykańskiego przemysłu muzycznego, w tym takich artystów jak Juanita Du Plessis, Riana Nel, Bobby van Jaarsveld, EDEN, Dewald Wasserfall, Arno Jordaan i innych.

Denzil Smith, kierownik projektu, MGG Productions

Shure jest mikrofonem zaufanym i preferowanym przez większość międzynarodowych artystów i podczas różnych wydarzeń, a zawsze dobrze jest widzieć tak wiele sprzętu Shure, doskonale wykonującego swoją pracę.

Część produkcji muzycznej w Johannesburgu, zorganizowana przez Coleske Artists, odbyła się w Moreletapark Auditorium w Pretorii. Dysponując miejscami siedzącymi dla ponad 7000 osób, w Moreleta odbyło się dziewięć całkowicie wyprzedanych koncertów.

Ciągle zmieniające się zestawy utworów wymagały dużej liczby mikrofonów bezprzewodowych i systemów monitoringu dousznego. Zespół produkcyjny MGG stanął przed wyzwaniem zapewnienia bezbłędnego dźwięku z bezprzewodowych mikrofonów i odsłuchu dousznego. 

MGG Productions byli jedynymi dostawcami sprzętu audio i oświetleniowego, a ich kierownik projektu, Denzil Smith, i jego zespół ekspertów włożyli wiele wysiłku w to popularne wydarzenie. Lokalny dystrybutor Shure, Wild & Marr, również był gotowy do udzielenia dodatkowej pomocy technicznej podczas działań przedprodukcyjnych.

Do reprodukcji dźwięku podczas widowiska była użyta szeroka gama przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Shure. Wielu artystów korzystało z własnych niestandardowych słuchawek dousznych, a wszystkie, z wyjątkiem dwóch, wykorzystanych systemów odsłuchu były firmy Shure - z 20 kanałami PSM 900, sześcioma kanałami ich wcześniejszej generacji - PSM 700 i sześcioma kanałami PSM 1000. System PSM 1000 dzięki unikatowemu odbiornikowi bodypack z rozwiązaniem diversity zapewnił dodatkowe bezpieczeństwo transmisji radiowej i wyjątkową jakość dźwięku. Mikrofony bezprzewodowe Shure to 42 kanały UR4D, a także 6 kanałów AXIENT dla najważniejszych artystów.

Wraz z doskonałą jakością dźwięku i zdalną kontrolą nad wszystkimi funkcjami nadajnika AXIENT oferuje również unikalną zdolność wykrywania i unikania zakłóceń. Zarządzanie częstotliwościami radiowymi odbywało się za pośrednictwem aplikacji Wireless Workbench.

Inżynier ds. częstotliwości radiowych i technik mikrofonowy Jaco Beukes z MGG mówi: „Shure ponownie zapewnił doskonałą wydajność dzięki wyjątkowej niezawodności działania w paśmie radiowych. Niezwykle dobrze sprawdziło się oprogramowanie do zarządzania częstotliwościami radiowymi Shure Wireless Workbench, dzięki któremu transmisja bezprzewodowa była zawsze bardzo stabilna.”

„Techniczne aspekty produkcji zawsze wzbudzają ogromną ekscytację, a niezwykłą radość sprawia moment, kiedy widzimy, jak wszystko łączy się w spójną całość”, zgadza się Andrew Sorrill, kierownik ds. sprzedaży i marketingu w firmie Wild & Marr będącej lokalnym dystrybutorem produktów Shure.