Craig Collin,

Craig Collin z Shure UK wyjaśnia, w jaki sposób szkocki rynek edukacyjny prowadzi inwestycje w AV, a Canary Wharf to nie jedyne miejsce w Wielkiej Brytanii, które widzi ogromny postęp w dziedzinie technologii konferencyjnych...

ULXD_Lifestyle_Classroom_Alt2

Zapytałem naszego managera ds. sprzedaży z regionu północnego, Craiga Collina, czy możemy porozmawiać o stanie szkockiego AV. Jego odpowiedź: „Aye... Nae borra pal. Let is ken wen an waur yet want tae dae it. Be braw, ken! Hoots min!”

Nie martw się, ja też nie zrozumiałem, co miał na myśli, ale po rozmowie z Craigiem - bez względu na to, co chciał powiedzieć, jasne jest, że rynek AV w Szkocji jest wyjątkowo zdrowy. Oczywiście, istnieją spekulacje na temat długoterminowej przyszłości Szkocji po Brexicie, ale wydaje się, że to nie powstrzymuje nikogo, kto inwestuje w projekty i technologię AV w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

„To cały czas taki sam biznes jak zawsze. Obserwujemy spadek inwestycji w przemyśle naftowym i gazowym, ale zakładamy, że obawiają się wydawać pieniądze, podczas gdy ludzie tracą pracę”, wyjaśnia. „Naprawdę duży obszar wzrostu to edukacja - wiele dużych uniwersytetów modernizuje stare systemy, aby zaoferować swoim uczniom najnowocześniejsze udogodnienia sprzyjające zdobywaniu wiedzy.” Wiele z tych szkół zdało sobie sprawę, że ich sale wykładowe muszą zostać unowocześnione, a jakość dźwięku staje się coraz ważniejsza. Zaczynają odkrywać, że profesorowie stojący za opadającymi mikrofonami pulpitowymi w sali wykładowej z dużym echem nie tworzą idealnego środowiska do nauki.”

Kontynuował: „Dzięki technologiom takim jak wideokonferencje, sieciowa transmisja strumieniowa i zdalne nauczanie, które ewoluują i stają się ważniejsze dla doświadczenia edukacyjnego, zdajemy sobie sprawę, że element audio każdego wykładu jest równie ważny jak wideo.”

Ponieważ jesteśmy w podobnym wieku, razem z Craigem wspominaliśmy godziny wykładów, podczas których słuchaliśmy profesora mówiącego do jednego stałego mikrofonu, w pomieszczeniu, w którym układ głośników i akustyka wyraźnie nie były brane pod uwagę. „W dzisiejszych czasach nauczyciele używają różnych multimediów do uzupełniania swoich wykładów i coraz ważniejsze jest, aby element dźwiękowy lekcji był bardziej wciągający i zrozumiały. Jest to podobne to historii kilku rynków, w których nacisk kładziono na duże ekrany, projektory i ściany wideo, co jest fajne, ale studenci nadal muszą usłyszeć, co mówisz, aby w pełni zrozumieć tę wiedzę”.

Nie zadzieraj z RBS

Craig także szybko wspomniał, że Canary Wharf nie jest jedynym miejscem w Wielkiej Brytanii, w którym zaobserwowano inwestycje w technologię konferencji AV: „Nie zapominaj, że znajduje się u nas siedziba Royal Bank of Scotland i obecne są takie instytucje bankowe jak HSBC, Tesco Bank i inne. Rynki prawnicze i nieruchomościowe również są w czołówce technologii konferencyjnych, co generuje ogromne inwestycje w wysokiej jakości mikrofony i zaawansowany sprzęt sieciowy audio. To dodatek do szkockiego rządu, który działa tak jak dawniej, a także samorządów lokalnych i krajowych, które nadal dokonują dużych inwestycji w AV.”

Omówiliśmy również temat innego artykułu, który obejmowałby drugi obszar, za który Craig jest odpowiedzialny - Irlandię. Zażartowaliśmy, że tytuł brzmiałby po prostu „Dublin przeżywa boom”.

„Obserwujemy niesamowitą liczbę inwestycji na północy. Nie tylko Donald Trump wydaje tutaj pieniądze” - roześmiał się Craig. Jako amerykański ekspatriant mieszkający w Wielkiej Brytanii wciąż jestem zbyt nerwowy, by żartować z Trumpa, więc w tym momencie wyciszyłem dźwięk Craiga na naszym wideoczacie i zakończyłem rozmowę niesłyszalnym „do widzenia”.

Craig Collin

Craig Colin is a Regional Sales Manager for the Shure UK Systems Group.