O produkcie Microflex Wireless:

Wszystko zadziałało idealnie, a klient jest bardzo zadowolony z rozwiązania Shure. Spełnia wszystkie wymagania uniwersytetu, a dla nas, jako projektantów, użycie MXW było po prostu doskonałym wyborem.

Peter Coman, dyrektor zarządzający InDesign Technologies

University of the Sunshine Coast jest jedną z najszybciej rozwijających się uczelni w Australii. Niedawno wybudowano warty 33 miliony dolarów budynek, znany jako Learning and Teaching Hub, w którym zastosowano najnowszy sprzęt Shure Microflex Wireless (MXW), aby użytkownikom przemieszczającym się po całym kompleksie zapewnić bezproblemową komunikację.

 

„Sygnały audio musiały zostać poprowadzone między trzema oddzielnymi obszarami w budynku” - wyjaśnił Peter Coman, dyrektor zarządzający InDesign Technologies, które zaprojektowało nowoczesne systemy audiowizualne i technologiczne. „Mimo że był to jeden budynek, duże odległości między obszarami stwarzały poważne problemy podczas przesyłania sygnału audio. Dlatego dla gamy bezprzewodowych mikrofonów Shure MXW jako protokół transportowy wybraliśmy technologię Dante. Przykładowo, jeśli dźwięk z Immerse Studio wymaga zarejestrowania, można go łatwo przesłać korzystając z sieci Dante do zestawu rejestrującego Nursing Simulation.”

MXW wykorzystuje technologię Dante do przesyłania wysokiej jakości sygnału audio za pośrednictwem standardowej sieci Ethernet i korzystając z istniejącej już infrastruktury okablowania.

 

„USC korzystało z produktów alternatywnych marek, ale wraz z nadchodzącymi zmianami w spektrum cyfrowym musiało wprowadzić całkowicie nową strategię w zakresie mikrofonów bezprzewodowych, aby się do tego dostosować.” - powiedział Peter.

 

InDesign zorganizował proces testowania produktów od sześciu różnych dostawców. Po rozległym okresie próbnym USC uznało, że mikrofony bezprzewodowe Shure są idealnym rozwiązaniem i stały się one nowym standardem dla wszystkich obecnych i przyszłych przestrzeni.

 

„W przypadku wyboru Shure MXW zaletą dla InDesign Technologies jest to, że w cyfrowym procesorze sygnałowym (DSP) były wymagane tylko dwa wejścia Dante dla wszystkich trzynastu mikrofonów bezprzewodowych. „W samym zestawie Nursing Simulation mieliśmy już trzydzieści jeden wejść fizycznych mikrofonów, więc ostatnią rzeczą, którą chcieliśmy zrobić, było dodanie kolejnej trzynastki do już mocno wykorzystywanego DSP” - powiedział Peter. „Wszystko, co musieliśmy zrobić, to dodać dwa bezprzewodowe punkty dostępowe MXWAPT8, aby obsłużyć wszystkie mikrofony, ponieważ każdy transceiver ma osiem kanałów.”

 

Shure Microflex Wireless zapewnia kompletny zestaw produktów, w tym transceivery (połączenie nadajnika i odbiornika) dla bezprzewodowych mikrofonów, stacje dokujące, transceivery punktów dostępowych i wielokanałowe interfejsy sieciowe audio. Komponenty z akumulatorami litowo-jonowymi zapewniają doładowanie w jednostce i do 9 godzin pracy akumulatora w przypadku MXW1, MXW6 i MXW8 oraz do 15 godzin w przypadku MXW2. Dzięki elastycznej w zastosowaniu i eleganckiej formie obudowy (hybrydowy transceiver bodypack z wbudowanym mikrofonem dookólnym, jak również ręczny transceiver, graniczny i stacjonarny transcendent typu „gooseneck”), jest to idealny wybór do przechwytywania i zarządzania żywym, realistycznym dźwiękiem w każdym zarządzanym środowisku AV.  

„Naprawdę spodobały im się produkty Shure, nawet takie małe rzeczy jak przycisk włączania/wyłączania w mikrofonach ręcznych, funkcja, która w przypadku produktów innych marek sprawiała użytkownikom niezliczone kłopoty.” - dodał Peter. „Z podobnymi problemami mieliśmy do czynienia w przypadku mikrofonów lavalier i chociaż może to nie brzmieć jak poważny problem, zespół wsparcia z USC ciągle dzwonił, pytając, jak je włączyć i wyłączyć!”

 

„Wszystko zadziałało idealnie, a klient jest bardzo zadowolony z rozwiązania Shure” - skomentował Peter. Produkty Shure spełniają wszystkie wymagania uniwersytetu, a dla nas, jako projektantów, użycie MXW było po prostu doskonałym wyborem. Skorzystanie z jakikolwiek innego sposobu byłoby koszmarem. Chociaż rozwiązanie mikrofonowe MXW może kosztować więcej niż standardowe mikrofony bezprzewodowe, w rzeczywistości pozwoliło nam na zaoszczędzenie wielu pieniędzy, ponieważ nasze procesory DSP były znacznie mniejsze oraz z mniejszą liczbą fizycznych wejść. Ponadto, przy całym sprzęcie, który musieliśmy zainstalować w pomieszczeniu AV / Communications, szybko kończyło nam się miejsce na rackach. Jeśli użylibyśmy standardowych mikrofonów, to szczerze mówiąc nie sądzę, że bylibyśmy w stanie to wszystko zmieścić.

 

Rozwiązanie Shure MXW zostało również wdrożone w Gympie Learning Hub na USC. W jego skład wchodziło siedem mikrofonów MXW i jeden transceiver.