Partner Shure Distribution UK, Snelling Business Systems, otrzymał zadanie zapewnienia wysokiej jakości zamiennika dla istniejącego już 115-miejscowego kongresowego systemu audio. W przetargu zażądano systemu o żywotności nie krótszej niż 10 lat oraz wymagano sprzętu objętego gwarancją na nie mniej niż 5 lat.

Celem projektu było zastąpienie istniejącego i raczej przestarzałego systemu nagłośnienia wykorzystywanego w sali posiedzeń rady nowym systemem, który spełniałby podwójne zadanie: zapewniałby doskonałą jakość dźwięku podczas wszystkich spotkań odbywających się w sali obrad oraz umożliwiałby większy udział mieszkańców całej gminy.

W związku z tym instalacja wymagała wysokiej jakości systemu, w pełni kompatybilnego z cyfrowym enkoderem, który umożliwiłby cyfrową transmisję spotkań rady i innych wydarzeń oraz pozwoliłby każdemu, kto ma komputer lub urządzenie bezprzewodowe, usłyszeć i zobaczyć spotkania, które kształtują ich miasto.

Aby spełnić wymagania klienta dotyczące podwójnego zastosowania, Shure Distribution UK dostarczyła Snelling Business Systems duży system konferencyjny dla 115 osób firmy Shure DIS, jednej z wiodących na świecie marek, które oferują zaawansowane elektroniczne produkty konferencyjne.

Snelling uważał, że dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu i niedawnemu przejęciu przez firmę Shure w celu stworzenia ulepszonego programu rozwoju produktu, DIS było w stanie połączyć lata wiedzy z najnowszą technologią cyfrową.

 

Dostarczony cyfrowy system dyskusyjny Shure DIS DDS 5900 wdrożył następujące funkcje w sali posiedzeń:

•        Dyskusje

•        Tłumaczenie

•        Grupowanie

•        VOX (aktywacja głosowa)

•        Audio scrambling

 

System audio został dostarczony wraz z instalacją mikrofonów z gęsią szyją i jednostek dyskusyjnych, w połączeniu ze wzmacniaczem jednostki centralnej, który zapewnia w pełni cyfrową transmisję audio kanału języka podstawowego, a także dwa kanały z jego tłumaczeniami.

Ponadto projekt wymagał usunięcia poprzedniego, przestarzałego sprzętu i okablowania, zastąpienia go nowoczesnym okablowaniem CAT6, a także integracji najnowocześniejszych technologii z istniejącym wyposażeniem, aby zachować estetykę sali posiedzeń rady.

Poprawiona zrozumiałość mowy

W wyniku pomyślnego wdrożenia systemu kongresowego i wykorzystania podwójnego rozwiązania przedstawionego przez SDUK & Snellings, rada może teraz zapewnić większą dostępność, aktywne uczestnictwo i przejrzystość w procesie demokratycznym.

„Jesteśmy pod wrażeniem Snelling Business Systems zarówno pod względem wykonawstwa, jak i dostarczenia instalacji, co spełniło główne cele projektu związane z zastąpieniem starzejącego się systemu audio i umożliwieniem transmisji obrad w sieci.”