Straubing-Bogen / Niemcy

Rada powiatu Straubing-Bogen potrzebowała nowego systemu konferencyjnego w swojej głównej sali posiedzeń, który spełniałby najnowsze techniczne wymagania oraz standardy. Wraz z nowym systemem wideo zainstalowano również cyfrowy system konferencyjny DIS DCS 6000 z 76 indywidualnymi stanowiskami (jedno na każde miejsce w sali posiedzeń), a także cyfrowy system bezprzewodowy Shure ULX-D.

O produkcie DCS 6000:

Po zainstalowaniu licencji na każdym stanowisku konferencyjnym system natychmiast zaczął działać i nie wystąpiły żadne problemy techniczne. System działa z całkowitą niezawodnością, co spełniło nasze oczekiwania co do wysokiej jakości produktu - i potwierdziło jego reputację.

Peter Haberl, kierownik projektu w digitech GmbH & Co. KG

Rada wymagała, aby każdy mówca miał dostęp do systemu, który wzmocniłby jego wkład w debaty w jasny, zrozumiały sposób. System powinien zostać zintegrowany z istniejącym w sali umeblowaniem nie powodując długiej przerwy w jej dostępności. Oczekiwano również minimalnego, nieskomplikowanego okablowania w dyskretnych kanałach kablowych. Rada chciała także, aby system konferencyjny oferował szyfrowanie dla bezpieczeństwa danych podczas zamkniętych sesji.

 

Rozwiązanie wybrane dla sali posiedzeń rady przez konsultanta projektu systemu Josefa Wittenzellnera z Straßkirchen obejmowało cyfrowy system konferencyjny DIS DCS 6000 z 76 indywidualnymi stanowiskami (jedno na każde miejsce w sali posiedzeń), a także cyfrowy system bezprzewodowy Shure ULX-D, zainstalowany przez integratora systemów digitech GmbH&Co KG, z siedzibą w Patersdorf. Dzięki systemom Shure i DIS każde miejsce w sali obrad posiada teraz mikrofon, wbudowane głośniki, prosty panel sterowania i dostęp do funkcji tłumaczeniowych. Shure ULX-D oferuje najwyższej jakości 24 bit/48 kHz cyfrową jakość dźwięku w połączeniu z wyjątkowo efektywnym wykorzystaniem dostępnego spektrum radiowego, a także wykorzystuje wymagane szyfrowanie sygnału w formacie Advanced Encryption Standard (AES-256) oraz najnowszą technologię akumulatorów litowo-jonowych.

Dzięki wbudowanym głośnikom obecnie dostępnym przy każdym fotelu, każdy element dyskusji może być wyraźnie usłyszany przez wszystkich członków rady, bez względu na to, gdzie siedzą oraz bez konieczności ustawiania zbyt wysokich poziomów wyjściowych dla każdego głośnika, co znacznie poprawia zrozumiałość mowy. Każda stacja konferencyjna jest kompaktowa, łatwa w obsłudze i dobrze zintegrowana z biurkiem przed każdym członkiem rady.

„Po zainstalowaniu licencji na każdym stanowisku konferencyjnym system natychmiast zaczął działać i nie wystąpiły żadne problemy techniczne. System działa z całkowitą niezawodnością, co spełniło nasze oczekiwania odnośnie wysokiej jakości produktu - i potwierdziło jego reputację.” - komentuje Peter Haberl, kierownik projektu w digitech GmbH & Co. KG

„Do wyboru DCS 6000 przekonały nas jego wysoka jakość i zrozumiałość mowy, którą oferuje, a także fakt, że zintegrowanie go z istniejącymi miejscami siedzącymi i biurkami oraz późniejsza obsługa nie sprawiły żadnych problemów. Pozwoliło nam to zaoferować wysokiej jakości, wydajne rozwiązanie przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych" - mówi Christian Koebke, kierownik projektu w Shure Distribution GmbH.

Projektanci i integratorzy byli pod wrażeniem zakresu informacji i wsparcia technicznego, jakie otrzymali od Shure Distribution podczas fazy tworzenia projektu, co skomentowali następująco: „To był rodzaj współpracy, o której marzy każdy klient i integrator systemów audiowizualnych.”