Vancouver / Kanada

Lekarze z BC to stowarzyszenie, które reprezentuje 95% wszystkich lekarzy w Kolumbii Brytyjskiej. W swoim biurze w Vancouver stowarzyszenie organizuje do 45 spotkań miesięcznie. Uczestnicy przychodzą na nie zarówno osobiście, jak i uczestniczą w nich przez telekonferencje.

O produkcie Microflex Wireless:

Cały system MXW jest tak dobrze przemyślany, że podczas jego użytkowania w środowisku korporacyjnym nie ma niczego, czym powinniśmy się martwić. Użytkownicy nie muszą się niepokoić o częstotliwości transmisji, a nadajniki są przechowywane w swoich stacjach ładowania, więc wszystko zaczyna działać zaraz po włączeniu systemu. Konfigurujemy nadajniki tak, aby automatycznie włączały się po wyjęciu ze stacji ładującej. Jest to łatwe i intuicyjne.

James Smith, prezes i założyciel IHB.

Strefa konferencyjna w głównej siedzibie Doctors of BC w Vancouver to bardzo duże pomieszczenie, które może być podzielone na trzy oddzielne sale konferencyjne. Rozmieszczanie mikrofonów w ciągle zmieniających się konfiguracjach pomieszczeń było wyzwaniem, przed którym stawano każdego dnia, co często obniżało jakość dźwięku podczas telekonferencji.

Doctors of BC potrzebowali elastycznego, łatwego do wdrożenia systemu mikrofonowego, zapewniającego wysoką jakość dźwięku dla dużej strefy konferencyjnej znajdującej się w obiekcie, którą można jednocześnie podzielić na dwie lub trzy niezależne sale konferencyjne.

32-kanałowy system Shure Microflex Wireless pracujący w cyfrowej sieci Dante, w pełni zintegrowany z systemem audiowizualnym i systemami sterowania, został zainstalowany przez IHB Systems w strefie konferencyjnej w siedzibie Doctors of BC.

Aby pomieścić maksymalnie 64 uczestników w centrum konferencyjny, IHB Systems zainstalowało 32 kanały zasilane przez nadajniki z kardioidalnymi mikrofonami powierzchniowymi MXW6/C, z których każdy obejmuje dwóch uczestników. Czterokanałowy cyfrowy system bezprzewodowy Shure ULX-D, również obsługujący technologię Dante, umożliwia prezenterom wybór ręcznego mikrofonu BETA58 lub mikrofonu lavalier WL185.

Dzięki opartemu na przeglądarce oprogramowaniu Microflex Wireless Control i zamontowanemu na racku Audio Network Interface, Shure MXW łatwo łączy się z innymi sieciami AV. Dzięki ciągom sterowania Shure można w prosty sposób wdrożyć pełne sterowanie systemami bezprzewodowymi poprzez panel dotykowy Crestron, który jest dostępny w pomieszczeniu.

Shure Microflex Wireless zapewnia automatyczną koordynację częstotliwości, łatwą obsługę, doskonałą jakość dźwięku, zdalny monitoring i sterowanie dla działu IT oraz inteligentne stacje dokujące do przechowywania nadajnika. „Cały system MXW jest tak dobrze przemyślany, że podczas jego użytkowania w środowisku korporacyjnym nie ma niczego, czym powinniśmy się martwić. ” - zauważa James Smith, prezes i założyciel IHB. „Użytkownicy nie muszą się niepokoić o częstotliwości transmisji, a nadajniki są przechowywane w swoich stacjach ładowania, więc wszystko zaczyna działać zaraz po włączeniu systemu. Konfigurujemy nadajniki tak, aby automatycznie włączały się po wyjęciu ze stacji ładującej. Jest to łatwe i intuicyjne.”