New York University School of Law (NYU Law) jest powszechnie znana jako jedna z najbardziej prestiżowych szkół prawniczych w Stanach Zjednoczonych. Sala konferencyjna NYU Law znajduje się w Greenwich Village w Nowym Jorku i jest miejscem, w którym wielu liderów ze środowisk rządowych, biznesowych i prawnych może wygłaszać przemówienia i brać udział w dyskusjach panelowych. W związku z tym, w każdym z tych wydarzeń styl wystąpienia oraz czysty dźwięk mają ogromne znaczenie dla zrozumiałości mowy i dobrego słyszenia. Mając to na uwadze, Kevin Fox, zastępca dyrektora ds. usług medialnych na tym uniwersytecie, wybrał instalację przenośnego systemu dyskusyjnego Shure DDS 5900 z 40 kanałami. Ten wszechstronny w użyciu system dźwiękowy umożliwia pracownikom NYU Law dopasowanie właściwości audio do spotkań o różnej wielkości w oparciu o kilka czynników wpływających na wydajność, w tym akustykę pomieszczenia, wymiary stołu i rozmieszczenie miejsc siedzących.

W przypadku tej konkretnej instalacji NYU Law wymagał systemu, który byłby elastyczny i przenośny, a jednocześnie jego skonfigurowanie nie byłoby długie i skomplikowane. NYU Law posiada ponad 30 przestrzeni z wieloma salami konferencyjnymi i audytoryjnymi, więc DDS 5900 wydawał się idealnym, dostosowanym do potrzeb szkoły systemem dźwiękowym. Fox zauważył również, że biorąc pod uwagę liczbę przyciągających uwagę, ważnych spotkań odbywających się w placówce, istotne jest posiadanie systemu, który wygląda „prezydencko”, a jednocześnie jest niezwykle niezawodny – to cechy, z których firma Shure jest szeroko znana w branży audio.

Podczas gdy NYU Law używa obecnie 40 kanałów dla DDS 5900, system jest w stanie obsługiwać do 250 uczestników. System pozwala też na cztery różne tryby działania mikrofonu: automatyczny, First-In/First-Out (kolejkowanie zgłoszeń), manualny i VOX (aktywacja głosowa), co podkreśla jego wszechstronność. Inną ważną cechą DDS 5900 jest możliwość sterowania systemem z poziomu tabletu lub komputera PC za pomocą interfejsu wykorzystującego przeglądarkę internetową lub przy użyciu zewnętrznego kontrolera.

W miejscu, w którym odbywają się rozmaite przemówienia i panele dyskusyjne w sektorach rządowym, biznesowym i prawnym, niezwykle ważne były estetyka, wydajność i czysty dźwięk zapewnione przez system mikrofonów konferencyjnych.

Kevin Fox, zastępca dyrektora ds. usług medialnych w NYU Law, wybrał system dyskusyjny Shure DDS 5900 nie tylko dlatego, że mieścił się on w budżecie, ale także z tego powodu, że odznaczał się niezwykle eleganckim wyglądem i niezawodnym działaniem.

Ta konkretna instalacja wykorzystuje przenośne pulpity dyskusyjne, co pozwoliło na stworzenie bardziej elastycznego rozwiązania, które można łatwo zdemontować i ponownie rozstawić w zależności od funkcji pomieszczenia. System dyskusyjny został skonfigurowany tak, aby umożliwić udział w spotkaniach nawet 250 uczestnikom.