O produkcie Microflex Wireless:

Wybraliśmy Shure Microflex Wireless dla centrum konferencyjnego w brytyjskim pawilonie z wielu powodów. System oferuje szeroką gamę typów nadajników mikrofonowych z kapsułami doskonałej jakości, co umożliwia dostosowanie go do różnego typu prezentacji oraz formatów pomieszczeń. Jest także systemem opartym na DECT, z transcieverem działającym w pomieszczeniu z wykorzystaniem przewodu Cat 6 i podłączonym do racka. To była szybka i prosta instalacja.

Mike Bedford, dyrektor w Hoare Lea Intelligent Buildings

Mike Bedford, dyrektor w Hoare Lea Intelligent Buildings

Opinie, które usłyszeliśmy, były doskonałe – systemy spełniły wszystkie wymagania i po prostu zadziałały!

Ponad 140 krajów było reprezentowanych na Światowej Wystawie Expo 2015 w Mediolanie, która była platformą wymiany pomysłów na temat żywności, stymulowania kreatywności i promowania innowacji na rzecz zrównoważonej przyszłości pod ogólnym hasłem „Karmienie planety, energia dla życia”. Przy opracowywaniu systemów do implementacji elementów dźwiękowych i audio-wizualnych w pawilonie Wielkiej Brytanii konsultanci ds. audiowizualnych i inżynierowie z Hoare Lea współpracowali między innymi z architektami z BDP oraz integratorami ze Stage One.

 

Brytyjski udział w Expo był prowadzony przez UK Trade and Investment (UKTI) przy wsparciu siedmiu departamentów brytyjskiego rządu. Pawilon Wielkiej Brytanii został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego artystę Wolfganga Buttressa, aby odzwierciedlić motyw przewodni: „Grown in Britain & Northern Ireland”. Łączył on technologię wizualną, interaktywne oświetlenie i dźwięk, 360-stopniowy niezwykle wciągający system głośnikowy i muzyczne elementy, aby przedstawić podróż pszczoły miodnej przez serię krajobrazów, gdy goście przechodzili przez pawilon. Wewnątrz pawilonu umieszczono 56-osobową strefę konferencyjną, 18-osobową salę posiedzeń i zaplecze gastronomiczne dla 24 osób.

Mikrofony instalacyjne Shure Microflex Wireless zostały wybrane przez Hoare Lea Intelligent Buildings jako składnik projektu systemu audiowizualnego dla pawilonu Wielkiej Brytanii podczas Expo 2015.

 

System Shure Microflex Wireless został użyty do wzmocnienia dźwięku podczas prezentacji w wykonawczym centrum konferencyjnym. Według Mike'a Bedforda, dyrektora w Hoare Lea, użyto czterech nadajników mikrofonowych: nadajnika bodypack MXW1, ręcznego mikrofonu MXW2/VP68, stołowych nadajników z mikrofonem na gęsiej szyi Shure MXW8 oraz mikrofonu lavalier MX150B. Podczas prezentacji mikrofony przesyłały sygnał bezprzewodowo do czterokanałowego transcievera MXWAPT4 zamontowanego na górze zestawu konferencyjnego. Z tego miejsca dźwięk przekazywany był za pośrednictwem standardowego kabla Cat 6 zainstalowanego w pawilonie do głównego czterokanałowego interfejsu audio Shure MXWANI4, który znajdował się w pomieszczeniu z rackami, a stamtąd przez automatyczny mikser Shure SCM410e w celu konsolidacji kanałów mikrofonowych przed ich wprowadzeniem do systemu kontroli AMX w brytyjskim pawilonie. Poziomy zostały skalibrowane przez Hoare Lea podczas uruchamiania systemu, a następnie zapewniono podstawowe sterowanie mikrofonami, aby poszczególne kanały mogły być wyciszone i ponownie aktywowane lub ich poziomy mogły zostać zmienione z poziomu interfejsu głównego ekranu dotykowego AMX w sali konferencyjnej.

„Wybraliśmy Shure Microflex Wireless dla centrum konferencyjnego w brytyjskim pawilonie z wielu powodów.” - podsumowuje Mike Bedford. „System oferuje szeroką gamę typów nadajników mikrofonowych z kapsułami doskonałej jakości, co umożliwia dostosowanie go do różnego typu prezentacji oraz formatów pomieszczeń. Jest także systemem opartym na DECT, z transcieverem działającym w pomieszczeniu z wykorzystaniem przewodu Cat 6 i podłączonym do racka. To była szybka i prosta instalacja.”

Pawilon Wielkiej Brytanii otrzymał osiem nagród w dziedzinie wzornictwa i handlu międzynarodowego, w tym nagrodę Włoskiego Stowarzyszenia Architektów za najlepszy pawilon pod względem architektury, nagrodę BIE (Bureau International des Expositions) Gold Medal Award za najlepszą architekturę i projekt krajobrazu na Expo 2015 oraz nagrodę Blueprint 2015 dla najlepszego projektu użyteczności publicznej z finansowaniem publicznym. Według Mike'a Bedforda systemy Microflex Wireless okazały się wielkim sukcesem technicznym podczas sześciomiesięcznego Expo. „Opinie, które usłyszeliśmy, były doskonałe – systemy spełniły wszystkie wymagania i po prostu zadziałały!”

 

Komentarze Strevera znajdują odzwierciedlenie w wypowiedzi Rudolfa Illmera, który konkluduje: „Ręczny, podwójny nadajnik Axient jest obecnie bezkonkurencyjny, podobnie jak jego zdolność do wyszukiwania i automatycznego przełączenia na czystą częstotliwość w przypadku zakłóceń. W tym roku nadchodzący sezon festiwalowy nie będzie dla nas zmartwieniem!”