Bruksela / Belgia

Kiedy BIRA - Belgijski Instytut Aeronautyki Kosmicznej stanął przed koniecznością unowocześnienia swoich urządzeń audiowizualnych - AUVICOM zwrócił się do Shure Distribution Benelux w kwestii instalacyjnego systemu dźwiękowego.

O produkcie Microflex Wireless:

Microflex Wireless firmy Shure zapewnia nam rozwiązanie wysokiej jakości z możliwością rozbudowania systemu w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba.

Peter Van Den Daele, Menedżer Instalacji Audiowizualnych w firmie Auvicom

Cel projektu był prosty - całkowite unowocześnienie istniejącego wyposażenia audiowizualnego w dwóch salach spotkań. Dodatkowo te dwa pokoje oraz sprzęt AV powinny mieć możliwość połączenia w jednym pomieszczeniu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nowy sprzęt powinien być też kompatybilny z istniejącym już sprzętem do konferencji telefonicznych.

Kompletne skalowane rozwiązanie o dyskretnym stylu z wyjątkową jakością dźwięku
„Klient potrzebował elastycznego rozwiązania bezprzewodowego, które będzie używane zarówno podczas konferencji, jak również prezentacji.” - wyjaśnia Peter Van Den Daele, Menedżer Instalacji Audiowizualnych w firmie Auvicom. „Microflex Wireless firmy Shure zapewnia nam wysokiej jakości rozwiązanie, z możliwością rozbudowy systemu w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba.”
Obydwa pokoje spotkań są wyposażone w cztery bezprzewodowe mikrofony z gęsią szyją. Dodatkowo, w jednym z pokojów jest też nadajnik bodypack oraz ręczny mikrofon bezprzewodowy przeznaczone do użycia podczas prezentacji.
Dźwięk ze wszystkich mikrofonów jest przekazywany głośnikami sufitowymi, gdy zachodzi taka potrzeba w określonych sytuacjach podczas prezentacji. Mikrofony z gęsią szyją są zintegrowane z telefonicznym systemem konferencyjnym oraz komputerowymi aplikacjami wideokonferencyjnymi.

Łatwa konfiguracja oraz wygodne, zdalne monitorowanie systemu
Oprogramowanie bezprzewodowego sterowania pozwala na bardziej wydajne zarządzanie oraz monitorowanie systemu i jego środowiska pracy. W każdym momencie, gdy system pracuje, menedżer systemu jest w stanie kontrolować wszystkie urządzenia ze zdalnej lokalizacji za pośrednictwem aplikacji opartej na przeglądarce internetowej. System pozwala też na jego integrację z Creston Media Control.