Wiodąca na rynku firma biotechnologiczna i farmaceutyczna Bayer zaprezentowała najnowocześniejsze systemy AV zainstalowane w jej nowej brytyjskiej siedzibie w Green Park, Reading. Bayer podjął współpracę z MiX Consultancy oraz Focus 21 w celu przygotowania pomieszczeń do pracy, pokojów spotkań oraz przestrzeni prezentacyjnych w sercu nowego, czterokondygnacyjnego obiektu. Firma potrzebowała konferencyjnego systemu dźwiękowego dla swojej największej i w największym stopniu elastycznej w zastosowaniach nowej przestrzeni spotkań. Jako rozwiązanie został wybrany system Shure Microflex Advance.

O produkcie MXA910:

Są to najlepiej działające mikrofony na rynku, ze zwiększonym obszarem pokrycia.

Justin Paveley, Kierownik projektów w Focus 21, integrator w projekcie siedziby głównej Bayer

Największa z nowych przestrzeni spotkań znajdująca się w nowym obiekcie została zaprojektowana tak, aby można było ją podzielić na kilka mniejszych pomieszczeń lub wykorzystywać jako jedną dużą salę, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Wielkość i elastyczne wykorzystanie przestrzeni stanowiło wyzwanie w zakresie doboru sieciowego rozwiązania konferencyjnego audio, które zapewniałoby przechwytywanie i przekazywanie dalej czystego i zrozumiałego dźwięku.

Głównie pomieszczenie spotkań zostało wyposażone w multimedialny system konferencyjny Microflex® Wireless. Zostały również zastosowane w nim dwa sufitowe mikrofony macierzowe MXA910 Microflex® Advance™.

Przechwycony dźwięk z sieciowego systemu Microflex Wireless jest przesyłany w obrębie budynku oraz poza nim przy wykorzystaniu korporacyjnej sieci LAN w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności. Sufitowe mikrofony macierzowe MXA910 są wyposażone w technologię Shure Steerable Coverage™, która korzysta z do ośmiu oddzielnie sterowanych za pośrednictwem oprogramowania listków odbioru dźwięku w celu precyzyjnego odbioru źródeł dźwięku, niezależnie od ich pozycji względem matrycy mikrofonów. To rozwiązanie jest idealne do przechwytywania wysokiej jakości dźwięku z każdego miejsca w przestrzeni spotkania, niezależnie od tego, jak jest ono skonfigurowane.

„Obecnie są to najlepiej działające mikrofony na rynku, zapewniające bardzo duży obszar odbioru dźwięku.” - komentuje Justin Paveley, Kierownik Projektów w firmie Focus 21 i integrator w projekcie adaptacji w firmie Bayer. „Pod względem estetycznym są one o wiele bardziej subtelne niż typowe mikrofony sufitowe i znakomicie wpisują się w oczekiwania klienta.”