Marc Henshall,

Ostatnio firma Shure wypuściła na rynek nowe słuchawki z zamkniętym tyłem z grupy premium – SHR1540. Ten nowy model uzupełnia naszą dotychczasową ofertę konstrukcji z zamkniętym tyłem, w której znajdują się też modele: SRH240, SRH440, SRH840 oraz SRH940. Jednak patrząc z perspektywy ich ceny są one na poziomie naszego innego modelu premium – SRH1840, który posiada konstrukcję z otwartym tyłem. Uwzględniając wszystko wyrasta on na lidera wśród modeli z zamkniętym tyłem. W tym poście skupimy się na tym, co odróżnia je od modelu SRH940.

srh1540-srh940

Najlepsze słuchawki – które?

Jak zawsze odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czego potrzebujemy oraz oczekujemy – w połączeniu z naszym osobistym gustem. Mniejsze znaczenie w tym wszystkim ma pytanie „które są lepsze”, a raczej to, do jakich zastosowań będziemy ich potrzebować. Krótko mówiąc, SRH940 to referencyjne słuchawki studyjne, podczas gdy SRH1540 to najwyższej jakości słuchawki z zamkniętym tyłem. Co to oznacza w praktyce?

Zasadniczo największą różnicą jest sygnatura dźwiękowa. W przypadku modelu SRH940 charakterystyka częstotliwościowa jest płaska, co w praktyce oznacza, że dźwięk nie jest koloryzowany lub profilowany. Z tego też powodu są one określane jako słuchawki referencyjne (odtwarzają one miks dźwięków z możliwie najwyższym poziomem wierności). Natomiast model SRH1540 w niewielkim zakresie akcentuje określone aspekty naszej muzyki lub miksu. Cechuje je ciepły bas oraz szczegółowa i rozszerzona góra. Tak więc, jeśli jesteś audiofilem i takie jest twoje podejście, niewątpliwie będziesz zadowolony z dodatkowych szczegółów brzmienia i większej energii. Alternatywie, jeśli szukasz precyzji i wierności brzmienia, nadal najlepszym wyborem będą słuchawki SRH940. Generalną zasadą i szczególnie zalecane jest to, aby posiadać przynajmniej jedną parę dobrych referencyjnych słuchawek studyjnych cechujących się płaską i precyzyjną charakterystyką brzmieniową podczas sprawdzania tworzonych miksów. W tym zastosowaniu słuchawki SRH940 sprawdzają się idealnie.

Konstrukcja oraz komfort

Jesteśmy bardzo dumni z naszego znakomitego wzornictwa i bez wątpienia model SRH1540 to jedne z najbardziej komfortowych słuchawek, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Pałąk nagłowny jest ekstremalnie ergonomiczny i lekki, co w połączeniu z niezwykle delikatnymi poduszkami usznymi z alcantary sprawia, że te słuchawki są niemalże nieodczuwalne.

Wyjątkowy komfort jest kolejną istotną właściwością, którą te modele mogą zaoferować audiofilom. Wielogodzinne używanie słuchawek wymaga zapewnienia najwyższego poziomu komfortu ich noszenia.

Podsumowanie

Charakterystyka częstotliwościowa oferowana przez SRH1540 sprawia, że możemy oczekiwać znakomitych wrażeń słuchowych i są to jedne z najwygodniejszych słuchawek, jakich będziemy używać. Pomimo tego, że cena modelu SRH940 jest wyraźnie niższa, nadal są to słuchawki w naszej ofercie, które zapewniają najbardziej wierne brzmienie. Podsumowując: najprawdopodobniej słuchawki SRH940 będziemy woleli mieć w naszym studiu, podczas gdy model SHR1540 wybierzemy dla naszego zestawu Hi-Fi.

Więcej szczegółów oraz właściwości na temat tych słuchawek można znaleźć na stronie internetowej: SRH940 & SRH1540

Możesz też wypróbować je odwiedzając wybranych sprzedawców produktów Shure.

Marc Henshall

Marc forms part of our Pro Audio team at Shure UK and specialises in Digital Marketing. He also holds a BSc First Class Hons Degree in Music Technology. When not at work he enjoys playing the guitar, producing music, and dabbling in DIY (preferably with a good craft beer or two).