Słuchawki douszne Shure nie są noszone w taki sam sposób jak typowe słuchawki nagłowne lub wkładki douszne. W celu uzyskania doskonałej izolacji od otoczenia oraz najwyższej jakości dźwięku słuchawek dousznych niezwykle istotne jest ich właściwe dopasowanie!

Prowadzenie przewodów

  • Należy zwrócić uwagę na różnicę między prawą (R) a lewą (L) słuchawką douszną i zgodnie z tymi oznaczeniami wsunąć je do odpowiedniego kanału usznego.
  • Przewód słuchawek należy przeprowadzić nad uchem, a następnie za nim w dół - przewód słuchawek może też zwisać swobodnie w dół
  • Używając rurki regulacyjnej należy odpowiednio zabezpieczyć przewody za głową lub z przodu

Założenie słuchawek dousznych

W celu zamontowania słuchawki dousznej należy delikatnie palcami ścisnąć piankę, a następnie wsunąć słuchawkę do kanału słuchowego.

Indywidualne dopasowanie słuchawek dousznych

Jakość charakterystyki częstotliwościowej oraz poziom izolacji od otoczenia zależą w dużym stopniu od szczelności wsunięcia wkładek dousznych. Jeśli mamy wrażenie, że poziom basów jest zbyt niski, należy sprawdzić czy słuchawka jest ciasno wsunięta w kanał słuchowy lub też należy użyć innej, lepiej dopasowanej wkładki. Każda słuchawka douszna jest dostarczana z kilkoma wkładkami o różnej wielkości. Opcje wkładek różnią się w zależności od modelu słuchawek dousznych.

Zalecamy poświęcić trochę czasu na eksperymenty z osadzeniem słuchawek dousznych przy wykorzystaniu dołączonych wkładek dousznych oraz różnych sposobów ich noszenia w celu znalezienia najlepszego rozwiązania.

Wkładki douszne z pianki

Przed wsunięciem do ucha piankę wkładki dousznej należy ścisnąć na jej końcu przez jej delikatne zrolowanie między kciukiem a palcem wskazującym. Po włożeniu wkładkę douszną należy przytrzymać w kanale usznym przez około 10 sekund, kiedy to pianka ponownie rozpręży się i zapewni ciasne dopasowanie.

Elastyczne i półelastyczne wkładki douszne

Wypróbuj różne wielkości wkładek dousznych w celu znalezienia odpowiedniego dopasowania i zapewnienia najwyższego poziomu komfortu oraz izolacji od otoczenia.

Wkładki douszne z trzema kołnierzami

Długość wkładki dousznej lub wielkość kołnierzy można przyciąć w celu najlepszego dopasowania i zapewnienia optymalnego komfortu.

 

Jak czyścić słuchawki douszne

1:45
How to Clean Earphones

Chris Lyons and Sean Sullivan from Shure talk about proper care and cleaning of your earphones.