Marc Henshall,

Oto krótka historia dla ciebie. Czy wiesz, że pierwszym praktycznym mikrofonem bezprzewodowym dla wykonawców był Shure Vagabond 88? Wprowadzony w latach 50. Vagabond był zasilany przez dwie baterie do aparatów słuchowych i mógł transmitować sygnał w obszarze działania o powierzchni około 65 metrów kwadratowych. Nazwa „Vagabond” została wybrana, ponieważ „...jest to mikrofon, który sprawia, że artysta staje się niczym nieskrępowany i wolny jak ptak”.

Mikrofon/nadajnik Vagabond działał w paśmie 2 MHz FM, ważył prawie pół kilo, miał 3,6 centymetra średnicy i 32 centymetry długości. Posiadał pięć miniaturowych lamp próżniowych i pracował od 25 do 30 godzin na zasilaniu bateryjnym.

Obejrzyj fragment rzeczywistego katalogu Shure z połowy lat 50. XX wieku przedstawiający ten historyczny mikrofon.

shure-vagabond

Całkiem fajne, co nie? Oto, co tam jest napisane...

Vagabond "88" to pierwszy praktyczny bezprzewodowy system mikrofonowy, jaki kiedykolwiek powstał – bez kabli! ...bez wymaganych zezwoleń! "88" to kompletny system mikrofonu bezprzewodowego, który może być stosowany wraz z już istniejącymi urządzeniami nagłaśniającymi w każdym klubie nocnym, audytorium, kościele, teatrze, stadionie lekkoatletycznym itp. Vagabond "88" jest polecany dla duchownych, biznesmenów, artystów rozrywkowych, pedagogów i spikerów sportowych, którzy potrzebują swobody poruszania się w obszarze działania od 90 do 140 metrów kwadratowych.

Na koniec obejrzyj tę niesamowitą, rzadką fotografię udostępnioną przez zespół archiwistów Shure, przedstawiającą mikrofon Vagabond w użyciu ok. 1950 roku. Vagabond to mały kawałek historii pro audio, a prawdopodobnie jeden z najważniejszych. Jako pierwszy na świecie mikrofon bezprzewodowy popchnął całą machinę w celu osiągnięcia doskonałych wartości produkcyjnych, które wszyscy dzisiaj cenimy.

shure-vagabond-lady

Czy Twój telefon może zakłócać pracę mikrofonu?

Jako pionierzy w technologii mikrofonów bezprzewodowych z pasją dbamy o przyszłość systemów bezprzewodowych - tak bardzo, że niedawno uruchomiliśmy nową stronę internetową, na której zwiększamy świadomość użytkowników odnośnie ostatnich zmian, które stanowią zagrożenie dla niezawodnego działania mikrofonów bezprzewodowych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. W skrócie, trwająca ekspansja mobilnych usług szerokopasmowych i rosnące zapotrzebowanie na urządzenia bezprzewodowe stworzyły nowe wyzwania dla użytkowników bezprzewodowych mikrofonów. Wejdź na LosingYourVoice.co.uk i weź udział w kursie na temat tego, jak zapobiec zakłóceniom podczas kolejnego występu i jak można zabezpieczyć przyszłość systemów bezprzewodowych dla przyszłych pokoleń. Nie pozwól nikomu zabrać Twojego głosu!

losing-your-voice-banner

Marc Henshall

Marc forms part of our Pro Audio team at Shure UK and specialises in Digital Marketing. He also holds a BSc First Class Hons Degree in Music Technology. When not at work he enjoys playing the guitar, producing music, and dabbling in DIY (preferably with a good craft beer or two).