Marten Berger właśnie rozpoczął czwarty miesiąc swojej muzycznej odysei, której celem jest znalezienie najlepszych artystów ulicznych Europy.p>

24-letni producent mieszka i pracuje w starej półciężarówce dostarczającej kiedyś lody, która została przerobiona na mobilne studio nagrań dla projektu, który nazwał Smells Like Van Spirit.

Shure obserwuje muzyczną podróż Martena i jego poszukiwania utalentowanych artystów ulicznych od Helsinek po Lizbonę. Skontaktowaliśmy się z nim podczas jego niedawnego postoju w Berlinie.

Marten, wyglądający na zrelaksowanego, opisał swoje letnie podróże po Skandynawii i krajach bałtyckich.

„Moja podróż trwa już trzy lub cztery miesiące i idzie mi całkiem dobrze”, powiedział z odosobnionego miejsca w środku niemieckiej stolicy, w którym biwakował. „Zajmuje mi to więcej czasu, niż się spodziewałem, ale jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w drodze i realizuję ten projekt”.

Marten powiedział, że pomimo niepewności i wyzwań stawianych przez ciągłe odwiedzanie nowych miast, ogólnie czerpie radość z bycia muzycznym włóczęgą.

„Naprawdę żyjesz z dnia na dzień” - powiedział. „Nie jesteś ograniczony niczym innym”.

Obejrzyj poniżej najnowszą relację Martena z podróży.

Będąc w Berlinie Marten spotkał się z raperem Infidelix. Pochodzący z Teksasu 31-latek od trzech lat prezentuje swoją muzykę na ulicach stolicy Niemiec.

„Nie wykonuję swojej pracy, jeśli nie tworzę muzyki każdego dnia na ulicy” powiedział tuż przed nagraniem swojej piosenki „Megaman” w furgonetce Martena. „Chcę zabrać muzykę uliczną tam, gdzie jej jeszcze nie było”.

Przed rapowaniem po wzmocnieniu się świeżo grillowanymi kiełbaskami wegańskimi, Infidelix i jego gitarzysta Mario nagrali cały utwór w zaledwie kilku podejściach.

„Wspaniale było nagrać coś innego. Nie chcę samych wokalistów-tekściarzy z gitarami” - powiedział Marten.

Obejrzyj poniżej sesję nagraniową w Berlinie.

 

Firma Shure wspiera projekt Martena sprzętem studyjnym oraz zapleczem finansowym, a także będzie stale kontaktować się z nim podczas jego podróży. Możesz śledzić jego postępy na www.smellslikevanspirit.eu

Tutaj zobacz finalne „Van Session„ wraz ze wszystkimi sesjami nagranymi do tej pory: