Uliczni artyści są zawsze w ruchu, często grając w innym rogu miasta każdego dnia. Jeśli więc chcesz nagrać album z najlepszymi z nich, będziesz potrzebować mobilnego studia.

Właśnie dlatego Marten Berger, 24-letni producent pochodzący z Niemiec, podczas swojej podróży, której celem jest znalezienie najbardziej utalentowanych artystów ulicznych Europy, przez cały rok mieszka w przebudowanym busie.

Marten Berger

Ten bus to w rzeczywistości stara furgonetka do przewożenia lodów, jest o rok starsza ode mnie.

„Przebudowanie przeprowadzono krok po kroku. Mój dziadek pomógł mi wytłumić cały samochód” - wyjaśnił. „Bus jest zasilany energią słoneczną. Mam panel słoneczny na dachu, a całe studio dosłownie działa na światło słoneczne”.

Shure z przyjemnością przekazał sprzęt do rejestrowania dźwięku, aby wesprzeć projekt, który Marten nazwał Smells Like Van Spirit. Teraz może poradzić sobie ze wszystkim, co mają do zaoferowania muzycy z całej Europy.

„Dopóki nie jest to cały zestaw perkusyjny, mogę nagrać wszystko w tej furgonetce” - powiedział.

Po sesji nagraniowej Marten używa swojego laptopa jako 16-kanałowej cyfrowej stacji roboczej audio, aby stworzyć miks tuż przed wyruszeniem do następnego miasta.

Obejrzyj poniżej przekształcenie furgonetki z lodami w pełne mobilne studio nagrań.

Firma Shure wspiera projekt Martena sprzętem studyjnym oraz zapleczem finansowym, a także będzie stale kontaktować się z nim podczas jego podróży. Możesz śledzić jego postępy na www.smellslikevanspirit.eu