Obecnie w Skandynawii, 24-letni producent z Niemiec przemierza kontynent w starej półciężarówce do przewożenia lodów przerobionej na mobilne studio nagrań. Shure podąża za epicką podróżą muzyczną Martena, która nazywa się Smells Like Van Spirit, podczas której odkrywa on utalentowanych muzyków ulicznych od Helsinek po Lizbonę.

Przed wyjazdem wiosną tego roku Marten opowiedział nam o swojej motywacji do spakowania swojego życia do samochodu i wyruszenia w drogę na cały rok.

Marten Berger

Dwa lata temu poznałem w Holandii jednego z muzyków ulicznych i zacząłem inaczej na nich patrzeć. Pomyślałem, że nie potrzeba zbyt wiele, by nagrać dobre płyty.

Nie wie dokładnie, dokąd poprowadzi go ta przygoda, ale nie przeszkadza mu to.

„Nie wiedziałem, gdzie mam mieszkać po studiach” - powiedział Marten. „Podoba mi się pomysł łączenia ludzi. Można powiedzieć, że cały kontynent zbliża się do siebie w tej maleńkiej furgonetce”.

Obejrzyj poniżej cały wywiad z Martenem.

Firma Shure wspiera projekt Martena sprzętem studyjnym oraz zapleczem finansowym, a także będzie stale kontaktować się z nim podczas jego podróży. Możesz śledzić jego postępy na www.smellslikevanspirit.eu