Każdy lubi od czasu do czasu posłuchać muzyki granej na ulicach miasta, ale Marten Berger postanowił poświęcić kolejny rok swojego życia na poszukiwanie – i nagranie – najlepszych europejskich muzyków ulicznych.

24-letni producent zamierza odwiedzić około 30 krajów w ciągu następnych 12 miesięcy podróżując w starej półciężarówce do lodów, którą przekształcił w mobilne studio nagraniowe. Marten nazwał swoją muzyczną odyseję Smells Like Van Spirit, a Ty możesz wesprzeć jego kampanię crowdfundingową, zanim wyruszy w drogę na początku maja.

Marten zamierza nagrać podwójny album z nieznanymi talentami z całego kontynentu i ma nadzieję, że jego podróż wzbudzi w ludziach większe uznanie dla muzyków, którzy zwykle grają tylko dla kilku przechodniów na rogu ulicy.

„Muzyka uliczna jest często postrzegana jako zwykła część miasta. Przechodzisz, masz umówione spotkania, więc nie możesz zostać długo. Może uważasz, że występ jest fajny i płacisz euro, czy coś w tym rodzaju” - mówi Marten, rozmawiając z Shure z wnętrza przytulnego, przerobionego busu VW.