Marc Henshall,

Produkty Shure znane są z jakości, niezawodności i trwałości od wielu dziesięcioleci. Nie każdy jednak wie, że korzenie tej reputacji sięgają czasów II wojny światowej, a oto dlaczego:

Kiedy Stany Zjednoczone przystąpiły do udziału w II wojnie światowej, Shure Brothers Incorporated stał się jednym z głównych dostawców wojskowych przetworników akustycznych (mikrofonów i słuchawek). Produkty Shure były używane przez wszystkie oddziały amerykańskiego wojska, a także siły brytyjskie i rosyjskie. Zapotrzebowanie na nie było tak duże, że w latach 1941 - 1943 liczba pracowników Shure Brothers Incorporated wzrosła dziesięciokrotnie, a linie produkcyjne często działały przez całą dobę, aby nadążyć za popytem. Co więcej, alianci tak bardzo polegali na urządzeniach wyprodukowanych przez Shure, że pracownicy, którzy zgłosili się na ochotnika do czynnej służby wojskowej, nie byli przyjmowani.

„Różnica między życiem a śmiercią"

Nazwisko Shure było na każdym przetworniku wojskowym, który opuścił fabrykę. Dla pana Shure była to ogromna odpowiedzialność. Bezpieczeństwo personelu wojskowego aliantów zależało od prawidłowego działania urządzeń dźwiękowych, które nosiły rodowe nazwisko Shure. W notatce firmy zwięźle napisano: „Te śruby, podkładki i inne małe części oznaczają różnicę między życiem a śmiercią dla milionów żołnierzy wojsk alianckich walczących na licznych frontach.”

Te same standardy Shure do dzisiaj - Legendary Performance

Kiedy II wojna światowa się zakończyła, pan Shure postanowił nadal korzystać z wojskowych specyfikacji jakości dla produktów używanych w czasach pokoju. Wojskowe specyfikacje jakościowe skutkowały niższymi poziomami odpadów podczas produkcji, mniejszą liczbą produktów zwróconych do naprawy i ich poprawioną niezawodnością.

Tak wysokie standardy i rzadkie awarie spowodowały wzrost lojalności klientów. Poproś właściciela SM58, aby opisał mikrofon jednym słowem, a będzie nim: „niezawodny”.

Właśnie w ten sposób niezawodność produktów firmy Shure, często traktowana w obecnych czasach jako oczywistość, znalazła swoje początki w latach 40. dwudziestego wieku

Shure: nagroda Army Navy „E” Award

Obraz poniżej został stworzony około 1952 roku, aby udokumentować wyspecjalizowane produkty opracowane przez Shure dla aliantów podczas II wojny światowej (warto zwrócić uwagę na oznaczenie „Army E Navy” w lewym górnym rogu).

18 kwietnia 1943 r. kobiety i mężczyźni z firmy Shure otrzymali prestiżową nagrodę Army-Navy „E” Award za „wysokie osiągnięcia w produkcji sprzętu wojennego”. Robert Patterson, podsekretarz stanu wojny, napisał: „Standard produkcji, który ustanawiacie, jest inspirujący i posłuży jako przykład dla wszystkich Amerykanów.” Pan Shure stwierdził: „Tutaj, w Shure Brothers, mamy przekrój amerykańskiego narodu. Jesteśmy ludźmi kochającymi pokój, którzy nie byli przygotowani na wojnę. Pokochaliśmy spokój, ale jeszcze bardziej kochamy wolność.” Nagroda Army-Navy „E” Award znajduje się teraz w archiwach Shure.

shure-world-war-2

Tylko dla zabawy - Najbardziej niezawodne mikrofony na świecie

Mikrofony Shure kontra autobus tourowy. Shure Mike i Derek Trucks poddali testowi mikrofony Shure SM, umieszczając je pod kołami autobusu tourowego! Bawcie się dobrze.

Marc Henshall

Marc forms part of our Pro Audio team at Shure UK and specialises in Digital Marketing. He also holds a BSc First Class Hons Degree in Music Technology. When not at work he enjoys playing the guitar, producing music, and dabbling in DIY (preferably with a good craft beer or two).