Konkurs - Snow Patrol Remix Competition

Pięknym aspektem dobrej piosenki jest to, w jakim stopniu oryginał wygrywa z nowymi jej interpretacjami. Dobry remiks podkreśla dobre pisanie piosenek, więc wszyscy w Shure byli podekscytowani, gdy brytyjski zespół Snow Patrol zgodził się, aby utwór „Fallen Empires” został wykorzystany do ogólnoeuropejskiego konkursu w 2012 roku.

Dostaliśmy ponad 600 zgłoszeń w odpowiedzi na nasze wezwanie od początkujących mistrzów remiksów i DJ-ów. Kandydaci przesłali nam bardzo różnorodny wachlarz gatunków muzycznych: od bujnych aranżacji orkiestrowych i minimalistycznych interpretacji akustycznych po wersje hard rockowe i techno.

Po tym jak jury konkursu z firmy Shure wyłoniło 20 finalistów, zespół wybrał trzy ulubione remiksy. Zwycięskie zgłoszenie pochodziło od Juha-Mattiego Koppelomäkiego z Finlandii, studenta uniwersytetu i byłego stażysty w studiu muzycznym. Werdykt Snow Patrol był jasny: „Ten remiks jest imponujący… to godny zwycięzca!”

Całkowita przeróbka piosenki zespołu w wersji Koppelomäkiego zawierała hard-rockowe gitary i grzmiące bębny.

„Bardzo podobał mi się oryginalny utwór, jego tekst i melodia - ale jako fan muzyki rockowej i metalowej postanowiłem przyspieszyć utwór, wzbogacić warstwę gitarową i dodać trochę własnej perkusji” - powiedział. „Reszta skompletowała się bardzo szybko, ponieważ piosenka miała już wymagany rockowy charakter”

Za swoje wysiłki Koppelomäki zabrał do domu wybrany sprzęt Shure o wartości 1500 €. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali odpowiednio produkty o wartości 1000 € i 500 €.

Wysokiej jakości remiksy „Fallen Empires” zostały odtworzone ponad 70 tysięcy razy w ciągu zaledwie kilku miesięcy. To jest prawdziwe świadectwo oryginalności piosenek napisanych przez Snow Patrol i imponującej kreatywności zawodników.

Lista finalistów konkursu Snow Patrol Remix Competition