Drum Mastery 2011

Bądźmy szczerzy - perkusiści nie zawsze znajdują uznanie, na jakie zasługują. Ale czym bez nich byłyby największe zespoły na świecie? Z tego też powodu jesienią 2011 roku Shure zwrócił się z propozycją do najlepszych perkusistów w Europie. Pomysł polegał na tym, aby zebrać niedocenionych bogów rytmu z całego kontynentu i stworzyć perkusyjne battle royale w Reykjaviku na Islandii.

Uczestnicy zostali poproszeni o zaprezentowanie swoich umiejętności w filmie wideo, w którym grali do wyznaczonego utworu. Podczas fazy początkowej firma Shure sponsorowała serię warsztatów wideo, aby pomóc każdemu perkusiście przejść na kolejny, wyższy poziom. Po tym, jak nasza społeczność internetowa wybrała swoich faworytów z 314 zgłoszeń z 24 krajów, zespół sędziów ograniczył grupę finalistów do zaledwie pięciu perkusistów.

Następnie Shure zaprosił perkusistów z Austrii, Bułgarii, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii do Islandii, gdzie odbywała się rywalizacja o główną nagrodę. Zanim jednak rozpoczęła się epicka bitwa muzyczna, pięciu zawodników wzięło udział w warsztatach z brytyjskim perkusistą Darrenem Ashfordem. Nauczyli się także najlepszych technik mikrofonowych od inżyniera dźwięku Shure.

Finaliści następnie przeszli na scenę mrocznego klubu w islandzkiej stolicy Reykjaviku i przystąpili do karania swoich zestawów perkusyjnych, gdy publiczność z podziwem im się przyglądała. Ostatecznie serca publiczności podbił Antonio De Marianis z Włoch, który został wybrany zwycięzcą najbardziej gromkimi oklaskami. Laureat zabrał do domu kupon o wartości 5000 Euro na sprzęt Shure i zestaw talerzy perkusyjnych od Paiste.

„Jesteśmy pięcioma perkusistami o zupełnie różnych stylach, dzięki czemu konkurs był tak interesujący i ekscytujący” - powiedział De Marianis. „Nigdy nie spodziewałem się wygranej i byłem całkowicie zaskoczony. To było wyjątkowe doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę.”

Konkurs Drum Mastery nadal żyje w postaci filmowych warsztatów online, które mogą być znalezione tutaj. Mamy nadzieję, że będą one inspirować perkusistów do rozwijania swoich umiejętności.