Call for Legends 2013

Bycie w zespole wymaga poświęcenia i ciężkiej pracy. Wielu muzyków trudzi się przez lata czekając na sławę i uznanie. Tak więc Shure w 2013 roku postanowił dać obiecującym zespołom pomocną dłoń - i miejsce na Montreux Jazz Festival!

Oprócz szansy, aby zagrać na jednym z najważniejszych europejskich festiwali muzycznych, nasz konkurs Call for Legends zaoferował niezależnym zespołom możliwość wygrania profesjonalnej sesji nagraniowej w Londynie i sprzętu Shure o łącznej wartości 3000 euro. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 240 grup z 31 krajów, przesyłając jedną ze swoich piosenek i krótkie wideo, w których się przedstawili.

Pierwsza faza konkursu z głosowaniem online wymagała od zespołów uzyskania przynajmniej 300 odtworzeń ich utworu w serwisie SoundCloud, aby dostać się na listę 20 najlepszych kandydatów. Fani mieli również możliwość przyznania dzikiej karty jednemu z kandydatów. Jury składające się z Chrisa Kimseya (producenta/inżyniera dźwięku The Rolling Stones), Matieu Jatona (dyrektora generalnego Montreux Jazz Festival) oraz Antonie Errolla (szefa A&R w Universal Music Group NL) wybrało trzy najlepsze zespoły.

Fingertrap, młody czteroosobowy zespół z Walii, zdobył główną nagrodę, podbijając serca jury swoim zaraźliwym występem scenicznym i swoją interpretacją pop-rocka z elementami stylu ska. Pełni zachwytu po zwycięstwie członkowie zespołu mieli kilka miesięcy do planowanego występu w Montreux. Było jednak dużo do zrobienia przed ich letnim pojawieniem się na scenie w Szwajcarii.

Najpierw wzięli oni udział w trzydniowej sesji nagraniowej w londyńskim studiu KORE z renomowanym producentem Chrisem Kimseyem. „To, że jego imię znajduje się na liście producentów naszego utworu, jest absolutnie fantastyczne” - powiedział basista Fingertrap, Nicholas Savage. „Facet pracował z takimi legendami jak The Rolling Stones, INXS, Duran Duran. Świetnie się bawiliśmy w studiu KORE.”

Mieli także okazję skorzystać ze swojego nowego sprzętu Shure, w skład którego wchodzi zestaw mikrofonów bezprzewodowych SM58 i cyfrowy zestaw bezprzewodowy do gitary Beta Digital Wireless Pedal Guitar System.

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany moment. Zespół poleciał do Paryża, aby tam wejść na pokład autokaru jadącego do Montreux. Byli pod dużą presją, ale dali fantastyczny występ i przekonali do siebie festiwalową publiczność.

Sion Carver, wokalista i klawiszowiec zespołu Fingertrap

Zagraliśmy na scenie Music in the Park z widokiem na Jezioro Genewskie. To było jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu.

Od czasu wygrania konkursu Call for Legends Fingertrap w kolejnych krokach buduje swój sukces, a do tego jego członkowie stali się ambasadorami Shure w najnowszej edycji naszego konkursu. Oby tak dalej, chłopaki!

Lista finalistów konkursu Call for Legends 2013