Paul Crognale,

Być może wspomnieliśmy o tym raz czy dwa razy, ale przypomnimy jeszcze raz...... Shure prowadzi obecnie ogólnoeuropejski konkurs Vocal Mastery Competition!

Do tej pory dostaliśmy ponad 200 zgłoszeń, a pozostało jeszcze ponad 6 tygodni do końca pierwszego etapu. Jeśli uważasz, że masz to coś, nie wstydź się – zgłoś się tutaj

VocalMastery_PR_EN3

 

W każdym razie to tylko dygresja – powodem dzisiejszego postu jest przypomnienie wszystkich niesamowitych materiałów, które zostały stworzone pod kątem konkursu Vocal Mastery. W chwili pisania tego artykułu oferujemy 11 bezpłatnych warsztatów od ekspertów z Academy of Contemporary Music. Oto bardzo krótki przegląd tego, co jest w tej chwili dostępne (a to jeszcze nie koniec!):

Warsztaty #1

Rozgrzewka: Kilka wskazówek dotyczących przygotowania się przed śpiewaniem, które często jest pomijane.

Warsztaty #2

Fizyczna rozgrzewka: Tym razem nie chodzi tylko o głos – chodzi o ciało.

Warsztaty #3

Zdrowie wokalne: Nigdy nie należy zapominać o znaczeniu swojego głosu – mamy tylko jeden na całe życie!

Warsztaty #4

HJak dodać charakteru swojemu głosowi: „Modulacje”, „płaczliwe frazowanie” i „dźwięki wygaszane” - jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście tych terminów, możecie poznać ich znaczenie przez obejrzenie tego świetnego filmu.

Warsztaty #5

Znalezienie balansu: Wyciągnij się i napnij! (To nabierze sensu po obejrzeniu filmu).

Warsztaty #6

Znalezienie więzi z tekstem: Stań się niczym gawędziarz i okaż emocje podczas swojego występu.

Warsztaty #7

Zdobycie kontroli:  Dowiedz się, jak kontrolować zarówno płynność, jak i intonację.

Warsztaty #8

Uzyskiwanie rockowego brzmienia: Kilka niezwykle przydatnych wskazówek dotyczących występów z rockowym pazurem, a wśród nich fakt, że dźwięki samogłosek muszą zostać spłaszczone.

Warsztaty #9

Vibrato: Często jest to temat wywołujący spory. Niezależnie od tego, jaki jest Wasz punkt widzenia, obejrzyjcie ten film, aby usłyszeć vibrato przeponowe i vibrato krtaniowe w akcji!

Warsztaty #10

Występ: Jeśli na scenie jesteście nieco zdenerwowani, pamiętajcie o tym – tłum chce, żeby Wam się powiodło.

Warsztaty #11

Wyciszenie: Nie zapominajcie o wyciszeniu się – a do tego może być potrzebna słomka!

Mamy nadzieję, że dzięki tym krótkim warsztatom dowiedzieliście się, jak poprawić sposób, w jaki ćwiczycie, przygotowujecie się i występujecie.

Może powyższe rady dodadzą Wam takiej pewności siebie, że zechcecie wziąć udział w naszym konkursie?

 

 

 

 

Paul Crognale

Paul is Retail Marketing Manager for the UK, and also assists with Artists Relations. In his spare time, he is an avid collector of vinyl and runs a couple of record labels of his own. He also has a ‘peach’ or potentially ‘pink’ coloured bike – this fact is the source of much amusement to his colleagues.