Marc Henshall,

To smutna rzeczywistość. Jeśli używasz swojego mikrofonu na scenie, w pewnym momencie nieuchronnie dojdzie do wgniecenia jego siatki ochronnej. Możesz postrzegać to jako coś złego lub też uznać grill za element ochrony swojego ukochanego mikrofonu, którego najcenniejszy składnik – kartridż, znajduje się pod nim. W przypadku SM58 pod uwagę powinna być brana druga opcja, a w tym artykule dowiesz się dlaczego.

Wgnieciony grill w SM58

Dlaczego grill w mikrofonie SM58 ulega wgniataniu?

Główną rolą siatki ochronnej w mikrofonie jest zabezpieczenie cennej wkładki mikrofonowej, która znajduje się w jej środku. Z tego powodu Shure bardzo precyzyjnie zaprojektował grill w SM58, aby to on absorbował uderzenia (podobnie do stref zgniotu we współczesnych samochodach). Siatka ochronna rzeczywiście doskonale spełni swoją rolę, bo choć mikrofon po upadku będzie wyglądać mniej atrakcyjnie, to jednak będzie działać..

Zapasowe siatki są dość tanie, a kupując je, nie tylko przywrócisz estetyczny wygląd swojemu SM58, ale wydłużysz czas sprawności mikrofonu o kilka lat. Inną niezwykle ważną cechą konstrukcyjną siatki ochronnej mikrofonu SM58 jest to, że została ona zaprojektowana tak, aby przy jej odkształcaniu i zgniataniu nie tworzyły się ostre krawędzie, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika.

„Utwardzony grill” serii Shure Beta

Koncepcja ochrony wkładki idzie o krok dalej w serii mikrofonów Shure Beta, w której zastosowano stalowe grille dla zapewnienia dodatkowej ochrony. Siatki ochronne zarówno z serii SM, jak i Beta pochłaniają istotną część energii uderzenia, aby mikrofon nie przestał nagle działać.

Obejrzyj film dostępny na portalu YouTube: "World’s Toughest Microphones Series", aby przekonać się o słuszności tych twierdzeń. Nie próbujcie tego w domu!

http://youtu.be/w9qoou7mSCM

Gdzie mogę kupić wymienną siatkę ochronną do mikrofonu Shure?

Możesz z łatwością zamówić wymienny grill u autoryzowanych dealerów Shure. Siatkę łatwo odkręca się, umożliwiając zainstalowanie zamiennika w ciągu kilku sekund. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zakupu nowego grilla lub jego montażu, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Marc Henshall

Marc forms part of our Pro Audio team at Shure UK and specialises in Digital Marketing. He also holds a BSc First Class Hons Degree in Music Technology. When not at work he enjoys playing the guitar, producing music, and dabbling in DIY (preferably with a good craft beer or two).