Marc Henshall,

Wkładka gramofonowa M44-7 została wprowadzona na rynek ponad 50 lat temu i była przeznaczona do spełniania wymagań ekskluzywnego rynku audiofilskiego. W celu uzyskania wysokiej jakości dźwięku główny inżynier Bob Kita skoncentrował się na możliwości poruszania się igły w górę i w dół w rowku płyty dzięki zastosowaniu specjalnego systemu zawieszenia. Wraz z ograniczeniem zakłóceń harmonicznych ten system zawieszenia sprawił, że nowy kartridż idealnie pasował do kultowych szaf grających. Operatorzy szybko odkryli zalety pochłaniania wstrząsów i w jak istotnym stopniu ogranicza to ryzyko przeskakiwania igły na rowku. Wówczas nikt się jednak nie spodziewał, że długo po złotych latach szaf grających, ta sama właściwość sprawi, że M44-7 stanie się zasadniczym elementem zestawu dla obecnych DJ-ów.

M447 w zwolnionym tempie

W celu lepszego poznania, co sprawia, że wkładka gramofonowa M44-7 jest również tak popularna w środowisku DJ-skim wiele lat później, nowa strona internetowa poświęcona muzyce Muchozapp skontaktowała się z nami z pomysłem przygotowania materiałów multimedialnych dotyczących tej ikony, tak ukochanej przez turntablistów. Poniżej znajduje się kilka z rezultatów tych działań. Możemy też na stronie internetowej Machozapp przeczytać pełną historię tego, jak M44-7 pojawił się na rynku.

Opuszczenie igły na płytę nagrane z 500 klatkami na sekundę

Warto zauważyć, jak zachowuje się system zawieszenia M44-7 i pozwala igle szybko znaleźć rowek pomimo dość gwałtownego opuszczenia ramienia.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda płyta w zwolnionym tempie?

To fascynujące ujęcie pokazuje wkładkę gramofonową M44-7 sfilmowaną z 1000 klatkami na sekundę.

Fast ‘Baby’ Scratch w zwolnionym tempie

Zwróćmy uwagę, w jaki sposób system zawieszenia pozwala igle świetnie przylegać do rowka płyty niezależnie od ruchów wykonywanych przez DJ-a.

Gdzie kupić Shure M44-7

Wkładka gramofonowa M44-7 została zaprojektowana w taki sposób, aby nie przeskakiwać nawet w najbardziej wymagających warunkach. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o odwiedzenie strony internetowej shure.pl.

Marc Henshall

Marc forms part of our Pro Audio team at Shure UK and specialises in Digital Marketing. He also holds a BSc First Class Hons Degree in Music Technology. When not at work he enjoys playing the guitar, producing music, and dabbling in DIY (preferably with a good craft beer or two).