Marc Henshall,

Cztery najczęściej zadawane pytania dotyczące Shure GLXD16

W minionym miesiącu na wystawie Namm w Kalifornii firma Shure przedstawiła nowe produkty, a wśród nich system bezprzewodowy GLXD16, słuchawki douszne SE846 oraz słuchawki nagłowne SRH1540. Wszystkie te modele zostały dobrze przyjęte, a szczególnie doceniono GLXD16 oraz SE846, które otrzymały nagrody.

Wspaniałą sprawą w przypadku takich wystaw jak NAMM jest możliwość przedstawienia naszych produktów użytkownikom końcowym i poznania ich opinii na ich temat. Podczas wystawy pojawia się szereg podstawowych i powtarzających się pytań, na które postaramy się odpowiedzieć w kolejnych postach, a zaczynamy od GLXD16.

Często zadawane pytania (F.A.Q) - Shure GLXD16 (Beta Digital Guitar Wireless)

GLXD16 – często zadawane pytania

1. Jaki zasięg ma system GLXD16?

Nadajnik bodypack GLXD1 ma zasięg transmisji w promieniu do 60 m (200 stóp).

2. Jaka jest żywotność baterii?

Do 16 godzin ciągłej pracy w przypadku użycia dedykowanego akumulatora litowo-jonowego Shure. Warto przy okazji zaznaczyć, że dostępnych jest wiele różnych rozwiązań ładowania, takich jak: ładowarka samochodowa, zasilacz sieciowy lub USB. Funkcja szybkiego ładowania pozwala na 1,5 godziny pracy nadajnika już po 15 minutach ładowania akumulatora.

3. Czy można używać zwykłych baterii?

Nie i dlaczego mielibyśmy chcieć ich używać? Dołączony akumulator litowo-jonowy standardowo zapewnia cztery lub pięć lat typowego użytkowania, zanim zajdzie konieczność jego wymiany. Pomyślmy, jak dużo gotówki możemy zaoszczędzić w tym czasie unikając zakupu baterii AA. Jest to również nasz wkład w ochronę środowiska naturalnego.

4. W jakim paśmie częstotliwości działa ten system?

GLXD działa w cyfrowym spektrum 2,4 GHz, które jest ogólnie dostępne na całym świecie.

Demo systemu Shure GLXD w Shure Centre PMT

Więcej informacji na temat systemu GLXD można znaleźć na stronie internetowej produktu.

O autorze

Marc Henshall

Marc forms part of our Pro Audio team at Shure UK and specialises in Digital Marketing. He also holds a BSc First Class Hons Degree in Music Technology. When not at work he enjoys playing the guitar, producing music, and dabbling in DIY (preferably with a good craft beer or two).