Paul Crognale,

Nominowani do prestiżowej nagrody Brit Award i w trakcie ogromnej odbywającej się na dwóch kontynentach trasy koncertowej Blossoms podbijają już rok 2017. Udało nam się spotkać z zespołem po ich koncercie w Berlinie.

Po niezwykle udanym roku 2016, w którym ich pierwszy pełnowymiarowy album uzyskał tytuł najlepiej sprzedającego się albumu roku ,  dobrze zapowiadający się zespół indie ze Stockport koło Manchesteru zdaje się być przygotowanym na jeszcze bardziej spektakularne osiągnięcia.

Zostali nominowani do nagrody Brit Award w kategorii „British Breakthrough Act”, bilety na ich kolejne trasy w coraz większych halach sprzedają się jak świeże bułeczki, a jeśli ich ostatni występ w Berlinie był jakimś wskaźnikiem, to są już dobrze znani daleko poza granicami Wielkiej Brytanii.

Zespół przyleciał z Londynu tuż przed wejściem na scenę w wypełnionym klubie w niemieckiej stolicy. Podróż samolotem w ostatniej chwili pozwoliła im na specjalny występ wcześniej tego samego dnia w BBC Radio 1, gdzie zagrali swój nowy singiel „Honey Sweet” i cover utworu 50 Centa „In Da Club” w programie Live Lounge.

Ten szalony objazd po Wielkiej Brytanii nie wyczerpał ich baterii, a wręcz dodał energii przed koncertem w Berlinie, podczas którego ich fani bawili się między innymi do hitów „Charlemagne”, „Getaway” i wielu innych.

Po trasie koncertowej w kontynentalnej Europie Blossoms powrócą do Wielkiej Brytanii, by dać serię występów, zanim wyruszą do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Będą tam grać na kilku festiwalach, w tym na Coachelli.

Mimo to chłopcy z pewnością nie pozwalają, by woda sodowa uderzyła im do głów: uprzejmi i przyjaźni jak zawsze, znaleźli nawet czas po swoim występie w Berlinie, aby porozmawiać z Sound Hub. „Dzisiejszy wieczór był naszym ulubionym koncertem tej trasy” - powiedział wokalista Tom Ogden.

Posłuchaj naszego wywiadu z frontmanem Blossoms Tomem i gitarzystą Joshem Dewhurstem tutaj:

 

Gala Brit Awards odbywa się 22 lutego. Jeśli jesteś mieszkańcem Wielkiej Brytanii, nadal możesz zagłosować na Blossoms w kategorii „British Breakthrough Act” tutaj – należy działać szybko, głosowanie wkrótce się zakończy! Weź udział w koncercie zespołu Blossoms podczas ich trasy po Europie i Ameryce Północnej.

Paul Crognale

Paul is Retail Marketing Manager for the UK, and also assists with Artists Relations. In his spare time, he is an avid collector of vinyl and runs a couple of record labels of his own. He also has a ‘peach’ or potentially ‘pink’ coloured bike – this fact is the source of much amusement to his colleagues.