Paul Crognale,

Brytyjskie objawienie Blossoms - w pełnym rozkwicie

Nominowani do prestiżowej nagrody Brit Award i w trakcie ogromnej odbywającej się na dwóch kontynentach trasy koncertowej Blossoms podbijają już rok 2017. Udało nam się spotkać z zespołem po ich koncercie w Berlinie.

Po niezwykle udanym roku 2016, w którym ich pierwszy pełnowymiarowy album uzyskał tytuł najlepiej sprzedającego się albumu roku ,  dobrze zapowiadający się zespół indie ze Stockport koło Manchesteru zdaje się być przygotowanym na jeszcze bardziej spektakularne osiągnięcia.

Zostali nominowani do nagrody Brit Award w kategorii „British Breakthrough Act”, bilety na ich kolejne trasy w coraz większych halach sprzedają się jak świeże bułeczki, a jeśli ich ostatni występ w Berlinie był jakimś wskaźnikiem, to są już dobrze znani daleko poza granicami Wielkiej Brytanii.

Zespół przyleciał z Londynu tuż przed wejściem na scenę w wypełnionym klubie w niemieckiej stolicy. Podróż samolotem w ostatniej chwili pozwoliła im na specjalny występ wcześniej tego samego dnia w BBC Radio 1, gdzie zagrali swój nowy singiel „Honey Sweet” i cover utworu 50 Centa „In Da Club” w programie Live Lounge.

Ten szalony objazd po Wielkiej Brytanii nie wyczerpał ich baterii, a wręcz dodał energii przed koncertem w Berlinie, podczas którego ich fani bawili się między innymi do hitów „Charlemagne”, „Getaway” i wielu innych.

Po trasie koncertowej w kontynentalnej Europie Blossoms powrócą do Wielkiej Brytanii, by dać serię występów, zanim wyruszą do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Będą tam grać na kilku festiwalach, w tym na Coachelli.

Mimo to chłopcy z pewnością nie pozwalają, by woda sodowa uderzyła im do głów: uprzejmi i przyjaźni jak zawsze, znaleźli nawet czas po swoim występie w Berlinie, aby porozmawiać z Sound Hub. „Dzisiejszy wieczór był naszym ulubionym koncertem tej trasy” - powiedział wokalista Tom Ogden.

Posłuchaj naszego wywiadu z frontmanem Blossoms Tomem i gitarzystą Joshem Dewhurstem tutaj:

 

Gala Brit Awards odbywa się 22 lutego. Jeśli jesteś mieszkańcem Wielkiej Brytanii, nadal możesz zagłosować na Blossoms w kategorii „British Breakthrough Act” tutaj – należy działać szybko, głosowanie wkrótce się zakończy! Weź udział w koncercie zespołu Blossoms podczas ich trasy po Europie i Ameryce Północnej.

O autorze

Paul Crognale

Paul is Retail Marketing Manager for the UK, and also assists with Artists Relations. In his spare time, he is an avid collector of vinyl and runs a couple of record labels of his own. He also has a ‘peach’ or potentially ‘pink’ coloured bike – this fact is the source of much amusement to his colleagues.