Simonne Jones

Widzę muzykę i naukę jako okazję do poznania nieznanego. Mam nieugaszoną ciekawość i wierzę, że wielkie przełomy w tych dziedzinach zmieniają świat. Nieograniczone możliwości naszego istnienia i to, co możemy z nim zrobić, napędzają mnie, a to ukazane jest w każdej piosence, którą piszę.

Simonne jest artystką, badaczem naukowym, modelką, kompozytorką, producentką i multiinstrumentalistką. Dla niej muzyka, nauka i wysiłki humanitarne są ze sobą nierozerwalnie związane. Posiada wykształcenie wyższe w zakresie sztuk wizualnych i badań biomedycznych, a także doświadczenie związane z naukami biologicznymi i historią sztuki. Była na pierwszej linii badań nad HIV w terenie i w laboratorium, a także poznawała codzienne rytuały związane z muzyką podczas wciągającego doświadczenia autochtonicznego w Amazonii uwiecznionego w dokumencie „Soundhunters” Jean Michel Jarre’a.

Jej niezwykła muzykalność obejmuje muzykę elektroniczną, pop, awangardową, klasyczną, new wave, industrial i alt-rock. Kompozycje Simonne przepełnione są mrocznym pięknem z pomysłowymi aranżacjami, śmiałymi elektronicznymi pejzażami dźwiękowymi, majestatycznymi hookami i tekstami, w których przeplata się poetyckie zacięcie i metaforyczne oświecenie.

O produkcie KSM8:

Jestem naprawdę pod wrażeniem KSM8. W moim stylu śpiewania jest dużo dynamiki, z tendencją do łączenia delikatnych, szeptanych momentów i krzyków w tej samej piosence. Dźwięk wokalu przekazywany przez ten mikrofon jest super spójny. Ma on zawężoną charakterystykę kardioidalną, więc jest niewielki przesłuch perkusji, co jest dobre w tych momentach, kiedy stoję na podeście perkusyjnym i skaczę z bębna basowego [...]

Simonne Jones

O produkcie QLXD4:

[...] Odbiornik QLXD4, którego używam, jest bardzo selektywny i ani razu nie doświadczyłam zaniku dźwięku. Kiedy porównuję nagrania z koncertów, w czasie których już używałam KSM8 z tymi ze starym mikrofonem, zauważam, że teraz dźwięk jest nieskazitelny i trochę nierealny, znacznie bliższy temu, jak brzmi moja piosenka w czasie jej produkcji. Wydaje się być świętym Graalem bezprzewodowych mikrofonów. Za każdym razem, kiedy moi dźwiękowcy wyciągają go powoli z etui, ich oczy są tak szeroko otwarte, jakby błyszczał!

Simonne Jones

O produkcie PSM 300:

System PSM 300 jest doskonały. Mój stary, analogowy system bezprzewodowy często tracił łączność. Myślałam, że jest to nieuniknione, ponieważ wcześniej w trakcie każdego występu dochodziło do krótkich przerw w sygnale i ciszy przed jego powrotem. To nigdy nie zdarzyło się z PSM 300. Słuchawki douszne są naprawdę dobrej jakości, świetnie blokują dźwięk i są super wygodne.

Simonne Jones