Megadeth - Shure endorsed Artist
Megadeth - Shure endorsed Artist

Początki zespołu Megadeth, założonego w 1983 roku, związane są z trash metalem – gatunkiem, którego pionierem jest Dave Mustaine, wokalista, kompozytor i gitarzysta, a także założyciel zespołu. Muzyczne korzenie Mustaine'a sięgają twórczości AC/DC i Led Zeppelin, a później nabrały kształtu czerpiąc z dorobku Nowej Fali brytyjskiego heavy metalu, kiedy to dołączył do Metalliki w 1982 roku.

Megadeth stanął na czele sceny thrash/speed metalowej w 1985 roku ze swoim przełomowym debiutem "Killing Is My Business…And Business Is Good". Przez kolejną dekadę kontynuował podróż w tym nurcie pozostawiając dorobek w postaci wielu znaczących albumów i niezapomnianych tras koncertowych.

Przydomki: "najbardziej nowoczesny na świecie zespół speed-metalowy" i stworzony przez krytyków "inteligentny metal" były często używane do opisania brzmienia zespołu Megadeth. Odnoszą się one do gniewnych, dowcipnych, inteligentnych tekstów na tematy takie jak polityka, narkotyki i wojna połączonych z agresywnymi, skomplikowanymi strukturami gitarowymi i sekcją rytmiczną inspirowaną jazzem. Megadeth osiągnął już imponującą sprzedaż 50 milionów albumów (stan na rok 2014).

8:59
Dave Mustaine - The Shure Interview

Legendary Megadeth frontman and longtime Shure user Dave Mustaine talks with Shure about the group's new record deal, his first time picking up a gui…

O produkcie SM58:

Jestem lojalny, a to jest najlepszy mikrofon, do jakiego kiedykolwiek śpiewałem… jest coś w tym mikrofonie – dzięki niemu zawsze wiem, gdzie jestem i co robię.

Dave Mustaine, wokalista Megadeth