Izzy Bizu ukończyła British and Irish Modern Music Institute (BIMM) zaledwie trzy lata temu.

Jej kariera zaczęła nabierać tempa po tym, jak spontanicznie zdecydowała się wziąć udział w wieczorze „open mic” w Camden… i go wygrała.

Pierwsza EP-ka Izzy znalazła się na 3 miejscu w iTunes Soul and RnB Chart i od tego czasu artystka koncertowała z Rudimental i Foxes, brała udział w programie Joolsa Hollanda, a także wystąpiła dwa razy na festiwalu w Glastonbury.

W 2015 roku została nominowana do brytyjskiej nagrody Critics” Choice Award. W 2016 roku pojawiła się na liście finalistów nagrody „BBC Sound of 2016”, a jej współczesna wersja klasycznej francuskiej piosenki Edith Piaf „La Foule” była tematem przewodnim dla telewizyjnej relacji BBC z mistrzostw Euro 2016.

Jej debiutancki album „A Moment of Madness” został wydany za pośrednictwem wytwórni Epic Records.

O produkcie KSM8:

KSM8 jest elegancki, piękny, intymny i bezpośredni, niczym perfekcyjny mężczyzna. Doskonale pasuje do mojej choreografii.

Izzy Bizu

O produkcie KSM8:

Używam KSM8 z Izzy już od miesiąca lub dwóch. Był z nami zarówno na festiwalach, jak również podczas występów w klubach czy akustycznych sesji i nagrań na żywo. Doskonale się sprawuje. Zawsze zapewnia czyste i spójne brzmienie, nigdy zbyt ostre i nieprzyjemne dla uszu w górnym środkowym zakresie, bardzo pełne i niezwykle muzyczne, ze świeżością w wysokich częstotliwościach, której zazwyczaj spodziewamy się od mikrofonów pojemnościowych.

Ben Allen, inżynier nagłośnienia FOH Izzy Bizu