Shure Artist: Charlie Puth
Shure Artist: Charlie Puth

Debiutancki album Charliego Putha „Nine Track Mind&rdqu; został wydany w styczniu 2016 roku. Warto spojrzeć wstecz na niezwykłą historię tego wszechstronnie utalentowanego wokalisty, muzyka, producenta i autora piosenek, która rozpoczęła się w momencie, w którym przybył do Los Angeles w 2014 roku jako pełen ambicji początkujący artysta.

W dużym skrócie – Puth podpisał kontrakt z Atlantic Records i brał udział w stworzeniu, a także wystąpił gościnnie w balladzie Wiza Khalify „See You Again” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Szybcy i wściekli 7”. Pokryty czterokrotną platyną hit utrzymywał się w czołówce listy Billboard Hot 100 przez dwanaście tygodni, stał się numerem 1 w ponad 100 krajach, a teledysk miał ponad miliard wyświetleń w serwisie YouTube.

Następnie wraz z Meghan Trainor wydał singiel „Marvin Gaye”, który podbił brytyjskie listy przebojów, a także pokrył się platyną i stał się drugim hitem Putha w Stanach Zjednoczonych. Artysta wielokrotnie pojawiał się w programach talk-show i rozrywkowych (Saturday Night Live, The Today Show, The Tonight Show with Jimmy Fallon), wyruszył w amerykańską trasę z Meghan Trainor (podczas koncertów fani śpiewali wszystkie piosenki razem z wokalistą). Rok 2015 zakończył szeregiem wyróżnień, w tym dwiema nagrodami Teen Choice, American Music Award, statuetką Hollywood Film Award, MTV Video Music Award i nominacjami do nagrody MTV Europe Award oraz do Złotego Globu w kategorii „Best Original Song”.

Warto również wspomnieć, że Charlie Puth otrzymał trzy imponujące nominacje do nagrody GRAMMY, w tym w pożądanej kategorii „Song of the Year”, która w szczególności wyróżnia autorów piosenek.