Marc Henshall,

W świecie zdominowanym przez kulturę celebrytów i programów typu reality show, czasem aż miło odnaleźć coś zupełnie nowego. Nie zrozumcie nas źle, konkursy talentów, wysokobudżetowe teledyski i wyprzedane trasy koncertowe są w porządku, ale czasami potrzeba czegoś bardziej przyziemnego. Jeśli tym, czego szukasz, jest antidotum na X-Factor, to znajdziesz go w osobie angielskiego muzyka, Keatona Hensona.

keaton-henson-sm7b-piano

Londyński kompozytor ma melancholijny styl, który został okrzyknięty przez krytyków „niezwykłym”. Jedną z osób, która pochwaliła twórczość Keatona, był DJ stacji Radio 1, Zane Lowe, który określił jego piosenkę „You Do not Know How Lucky You Are” jako „jedną z najbardziej wyjątkowych utworów, jakie słyszał od długiego czasu”.

Mimo tak ogromnego uznania wśród krytyków muzycznych, nadal cierpi z powodu ciężkiej tremy, przez co rzadko występuje na żywo. Zamiast tego poświęca swój czas na pisanie i nagrywanie piosenek w swoim mieszkaniu, a rezultaty są naprawdę inspirujące. Jeśli lubicie „organiczną” muzykę, przesłuchajcie utworów z debiutanckiego album Keatona, „Dear...”, i jego kolejnego wydania, „Birthdays”, w których słychać naprawdę szczere emocje, tak rzadko spotykane w muzyce popularnej.

W najnowszych pracach Henson obrał nieco inny kierunek - napisał klasyczne utwory na wiolonczelę, instrumenty dęte drewniane oraz fortepian i zawarł je w albumie zatytułowanym „Romantic Works”. Zbiór nagranych w sypialni, instrumentalnych utworów rozpoczyna „Elevator song” - zainspirowany niepokojem artysty odczuwanym w windzie przed występem.

Nowy materiał

Po rzadko spotykanym występie na żywo na festiwalu Meltdown na początku tego roku, Henson po raz kolejny wrócił do swojego domowego studia, aby pracować nad nowym materiałem. Niezwykle cieszymy się widząc, że używa SM7B i pary KSM141 do nagrywania pianina i wokalu w swoim domowym studio.

To pokazuje, jak wiele można osiągnąć przy stosunkowo skromnym zestawie studyjnym. Zainspirowany osobistą podróżą i wyzwaniami, Henson tworzy muzykę, która wykracza poza wartości produkcyjne. Jego muzyka naprawdę mówi sama za siebie i pod wieloma względami jego słabość stała się jego największą siłą.

keaton-henson-home-studio

Podziękowania: Chcielibyśmy podziękować fotografowi Sophie Harris-Taylor oraz ATC Management za współpracę. Z wielkim zaciekawieniem będziemy obserwować dalszą twórczość Keatona Hensona.

Aby otrzymywać najświeższe informacje i odkrywać nową muzykę przez dział „portret artysty”, zapisz się na nasz newsletter.

keaton-henson-piano-ksm141 keaton-henson-piano keaton-henson-sm7b

Marc Henshall

Marc forms part of our Pro Audio team at Shure UK and specialises in Digital Marketing. He also holds a BSc First Class Hons Degree in Music Technology. When not at work he enjoys playing the guitar, producing music, and dabbling in DIY (preferably with a good craft beer or two).