Eppingen / Niemcy,

Firma Shure ogłosiła, że od 01 czerwca 2018 zaprzestanie dystrybucji produktów QSC w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii skupiając swoje działania na własnym portfolio produktów. Shure cały czas rozwija się przez ciągłe rozszerzanie oferowanej palety własnych produktów, wdrażaniu nowych technologii i prowadzeniu skutecznej globalnej strategii biznesowej.

„Shure Distribution UK działa od ponad 50 lat jako firma zajmująca się dystrybucją i obsługą wielu znanych na całym świecie profesjonalnych firm z branży audio” - powiedział Peter James, Dyrektor Zarządzający Shure Distribution UK. „Nasze aktualne portfolio oraz przyjęta mapa drogowa rozwoju sprawiają, że jest to idealny czas na skupienie się na dystrybucji tylko produktów Shure w celu zapewnienia dalszego rozwoju naszej działalności i zagwarantowania naszym klientom rozwiązań, których potrzebują.”

Shure zaczął inwestować w region Europy, Środkowego Wschodu i Afryki już w 1991 roku, tworząc na terenie Niemiec Shure Europe GmbH. Głównym celem było zwiększenie obecności firmy w tym regionie. Od tego czasu firma Shure znacznie rozszerzyła swoją działalność i utworzyła dodatkowe biura sprzedaży oraz marketingu w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Austrii, Francji, Rosji oraz w Dubaju.

„Mamy zaszczyt współpracować z niektórymi dobrze znanymi partnerami branżowymi i widzimy, jak wiele z nich znakomicie rozwija się wraz z nami. Mamy nadzieję kontynuować naszą współpracę z tymi firmami, a także innymi, w najbliższej przyszłości” - dodaje James.

QSC to najbardziej uznana marka dystrybuowana przez firmę Shure. Jej interesy były reprezentowane w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii odpowiednio przez 10 oraz 25 lat.

„Jesteśmy dumni z naszej historii, której częścią jest QSC.” - dodaje James. „Nasza podróż z nimi, zaczynając od producenta wzmacniaczy mocy do powszechnie szanowanej marki z bardzo szeroką ofertą, jaką jest dzisiaj, była niezwykła. Liczymy na to, że nadal będziemy mogli tworzyć historię naszej owocnej współpracy.”

Firma Shure Incorporated (www.shure.com) została założona w 1925 roku i jest powszechnie uważana za światowego lidera w produkcji mikrofonów oraz elektronicznych urządzeń audio. Na przestrzeni minionych lat firma Shure zaprojektowała i wyprodukowała wiele najwyższej jakości profesjonalnych i konsumenckich urządzeń dźwiękowych, które stały się legendarnymi ze względu na swoją wydajność, niezawodność działania i ogólną wartość. Zróżnicowana oferta produktów Shure obejmuje światowej klasy mikrofony, mikrofonowe systemy bezprzewodowe, systemy osobistego odsłuchu dousznego, najwyżej oceniane wkładki gramofonowe, a także wielokrotnie nagradzane słuchawki nagłowne oraz douszne. Dzisiaj produkty Shure są pierwszym wyborem, wszędzie tam, gdzie doskonałe właściwości dźwięku są najważniejszym priorytetem.

Siedziba główna firmy Shure Incorporated znajduje się Niles, w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a ponad 30 zakładów produkcyjnych i regionalnych biur sprzedaży jest rozrzuconych na obszarze obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji.