Amsterdam / Holandia,

Podczas wystawy Integrated Systems Europe 2018 firma Shure zaprezentuje produkty, które posiadają rozwiązanie Shure Network Audio Encryption służące do ochrony połączeń sieciowych audio między produktami Shure i zwiększające poziom bezpieczeństwa. Ta technologia zabezpiecza treści poufne bez obniżenia jakości dźwięku. Shure Network Audio Encryption wykorzystuje algorytm AES-256, który został szeroko zaakceptowany przez wiodące instytucje finansowe, agencje rządowe i dostawców usług medycznych, a także inne podmioty, które są zainteresowane bezpieczeństwem danych. Warto zauważyć, że do tego momentu tak zaawansowane zabezpieczenie nie było dostępne do ochrony sieciowych sygnałów audio.

„Poufność jest problemem dla różnego typu organizacji” powiedział Chad Wiggins, Senior Category Director działu Networked Systems Products w firmie Shure. „Od momentu, gdy dźwięk wkroczył do instalacji sieciowych, kwestia, kto ma do niego dostęp, stała się ważna”.

Shure Network Audio Encryption w każdym urządzeniu Shure wykorzystuje hasło dostępu, które jest definiowane przez użytkownika. Tylko te urządzenia Shure, w których wprowadzono poprawne hasło, będą udostępniać dźwięk do odsłuchu. Gdy szyfrowanie Shure Network Audio Encryption jest włączone, dźwięk z danego urządzenia wejściowego sieci Dante jest kodowany przed jego dalszym przesyłaniem za pośrednictwem sieci. Gdy dźwięk jest odebrany przez inne urządzenie Shure, które obsługuje tę funkcję, jest on odszyfrowany i przekazany do procesora IntelliMix® lub konwertera cyfrowo-analogowego.

„Jest to cenne narzędzie w zasobach narzędzi bezpieczeństwa menedżera IT.” - kontynuuje Wiggins. „Chociaż żadna sieć nie jest całkowicie bezpieczna, technologia Shure Network Audio Encryption może być połączona z innymi narzędziami bezpieczeństwa pracy w sieci, takimi jak kontrola dostępu do urządzeń oraz podział sieci w celu utworzenia wielopoziomowych rozwiązań bezpieczeństwa.”

Shure Network Audio Encryption będzie dostępny już na początku 2018 roku w macierzowych mikrofonach sufitowych oraz stołowych Microflex® Advance, konferencyjnym procesorze dźwięku P300 oraz w wybranych interfejsach sieciowych audio. To rozwiązanie w przypadku Microflex® Wireless będzie dostępne w drugiej połowie 2018 roku. Shure Network Audio Encryption będzie mógł być dodany do wspomnianych produktów, które są już zainstalowane w instalacjach dźwiękowych, przez aktualizację firmware’u.

Dodatkowe informacje dotyczące Shure Network Audio Encryption można uzyskać odwiedzając stoisko Shure 3-B110 podczas wystawy ISE 2018.

Firma Shure Incorporated (www.shure.com) została założona w 1925 roku i jest powszechnie uważana za światowego lidera w produkcji mikrofonów oraz elektronicznych urządzeń audio. Na przestrzeni minionych lat firma Shure zaprojektowała i wyprodukowała wiele najwyższej jakości profesjonalnych i konsumenckich urządzeń dźwiękowych, które stały się legendarnymi ze względu na swoją wydajność, niezawodność działania i ogólną wartość. Zróżnicowana oferta produktów Shure obejmuje światowej klasy mikrofony, mikrofonowe systemy bezprzewodowe, systemy osobistego odsłuchu dousznego, najwyżej oceniane wkładki gramofonowe, a także wielokrotnie nagradzane słuchawki nagłowne oraz douszne. Dzisiaj produkty Shure są pierwszym wyborem, wszędzie tam, gdzie doskonałe właściwości dźwięku są najważniejszym priorytetem.

Siedziba główna firmy Shure Incorporated znajduje się Niles, w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a ponad 30 zakładów produkcyjnych i regionalnych biur sprzedaży jest rozrzuconych na obszarze obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji.