Amsterdam / Holandia,

Firma Shure podała do wiadomości, że ostatnio wprowadzony do oferty cyfrowy procesor sygnałowy Intellimix P300 Audio Conferencing Processor jest już w sprzedaży i gotowy do dostaw. Zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie Integrated System Europe (ISE) 2017 w Amsterdamie, procesor P300 oferuje algorytmy Shure IntelliMix DSP, które w znaczący sposób poprawiają jakość dźwięku podczas wideokonferencji, różne opcje łączności, a także bezproblemowe działanie z rozwiązaniami mikrofonowymi Shure Microflex® Advance™ oraz Microflex® Wireless w systemach konferencyjnych AV.

IntelliMix P300 ma niewielkie wymiary i jest łatwy w instalacji oferując profesjonalną technologię konferencyjną, która zapewnia bogaty zestaw funkcji. Dzięki nim możliwe jest przygotowanie spotkań i konferencji z zapewnieniem wysoce zrozumiałego dźwięku w małych i średnich pomieszczeniach. Nowy procesor pozwala podłączyć do ośmiu kanałów mikrofonowych Dante do systemu video w pomieszczeniu, kodeka programowego USB lub urządzenia mobilnego. Każdy z kanałów obsługuje wiele funkcji IntelliMix DSP, włączając w to eliminowanie echa akustycznego (Acoustic Echo Cancellation – AEC), redukcję szumów oraz automatyczną kontrolę wzmocnienia, a także najlepsze w swojej klasie automatyczne miksowanie sygnałów. Te funkcje zapewniają w pełni dwukierunkową komunikację podczas spotkań, gwarantując dźwięk bez echa oraz zakłóceń.

Stała architektura procesora zapewnia prostą i intuicyjną konfigurację, co pociąga za sobą mniej czynności związanych z programowaniem DSP i przyspiesza uruchomienie systemu w miejscu jego pracy. Łączność USB pozwala na współpracę P300 z popularnymi kodekami programowymi takimi jak Skype oraz BlueJeans, podczas gdy złącze 3,5 mm audio umożliwia podłączenie telefonu komórkowego lub tabletu, a tym samym dołączenie do spotkania każdego zdalnego uczestnika. Kompaktowa obudowa o wielkości 1/2 racka pozwala na dyskretną instalację poniżej ekranu, pod blatem stołu czy w szafce ze sprzętem.

P300 dostarczany jest również w zestawach z Shure Microflex Advance oraz Microflex Wireless. Ten doskonale sparowany mikrofon oraz interfejs poprawiają współpracę uczestników spotkań przez zapewnienie doskonałej zrozumiałości mowy oraz wszechstronnych opcji łączności. W przypadku użycia P300 z Microflex Advance, technologia Steerable Coverage™ pozwala przechwycić dźwięk o bardzo naturalnym charakterze, podczas gdy Intellimix® DSP pozwala zapewnić przebieg spotkań bez echa oraz zakłóceń. Zestaw Microflex Wireless łączy najlepsze w swojej klasie rozwiązanie bezprzewodowe oraz wydajne przetwarzanie sygnałów w celu zapewnienia swobodnego rozmieszczenia mikrofonów w pomieszczeniach o różnym rozkładzie. Te zestawy upraszczają proces zamawiania, przy równocześnie bardziej atrakcyjnej cenie dla integratorów systemów.

Dodatkowe informacje dotyczące P300 można uzyskać odwiedzając stoisko Shure 3-B110 podczas wystawy ISE 2018.

Firma Shure Incorporated (www.shure.com) została założona w 1925 roku i jest powszechnie uważana za światowego lidera w produkcji mikrofonów oraz elektronicznych urządzeń audio. Na przestrzeni minionych lat firma Shure zaprojektowała i wyprodukowała wiele najwyższej jakości profesjonalnych i konsumenckich urządzeń dźwiękowych, które stały się legendarnymi ze względu na swoją wydajność, niezawodność działania i ogólną wartość. Zróżnicowana oferta produktów Shure obejmuje światowej klasy mikrofony, mikrofonowe systemy bezprzewodowe, systemy osobistego odsłuchu dousznego, najwyżej oceniane wkładki gramofonowe, a także wielokrotnie nagradzane słuchawki nagłowne oraz douszne. Dzisiaj produkty Shure są pierwszym wyborem, wszędzie tam, gdzie doskonałe właściwości dźwięku są najważniejszym priorytetem.

Siedziba główna firmy Shure Incorporated znajduje się Niles, w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a ponad 30 zakładów produkcyjnych i regionalnych biur sprzedaży jest rozrzuconych na obszarze obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji.