London / UK,

Niemiecki producent muzyczny łączy siły z Shure, by nagrywać muzyków ulicznych w całej Europie

Producent mikrofonów Shure połączył siły z niemieckim producentem muzycznym Martenem Bergerem, którego kolejnym projektem jest podróż do krajów Europy w mobilnym studiu nagraniowym. Jego celem jest nagranie występów muzyków ulicznych „z każdego zakątka kontynentu” i wydanie ich na płycie CD oraz jako podwójny album winylowy. Shure dostarczył mikrofony i słuchawki do użytku w studiu Martena, przekształconej furgonetce marki Volkswagen. Wielki, bo trwający aż rok projekt rozpocznie się w maju 2017 roku.

Marten, który przez kilka ostatnich lat studiował produkcję muzyczną i kompozycję w holendersko-niemieckim miasteczku granicznym Enschede, genezą swojego projektu nazywa doświadczenie sprzed dwóch lat, kiedy to w holenderskim mieście Groningen spotkał utalentowanego muzyka ulicznego, Christiaana Mauera i postanowił nagrać jego występ. Po tym wydarzeniu zaczął myśleć o wszystkich muzykach zarabiających na życie na ulicach w całej Europie i o tym, jak mógłby pomóc światu usłyszeć niektóre z ich muzycznych talentów, lub, jak to opisuje, „sekretne piękno, ukryte na ulicach naszych miast”.

Marten opracował plan stworzenia sfinansowanego przez społeczność, mobilnego studia nagraniowego i podróży przez 30 europejskich krajów, której celem jest nagranie wszystkich muzyków ulicznych, których odkryje oraz wydanie najlepszych utworów w formie albumu jako finał projektu. Korzystając z niedrogiej technologii wideo i Internetu kręci krótkie filmy przedstawiające wykonawców, z którymi się spotyka oraz muzykę, którą tworzą i udostępnia ją jako serię vlogów na swojej stronie internetowej i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Trasa jego podróży zaprowadzi go do Skandynawii latem 2017 r., a w miarę upływu czasu na południe i do Europy Wschodniej. Marten planuje zakończyć swój projekt latem 2018 roku, ale zależy to od wielu czynników - przede wszystkim finansowania. „Czuję się Europejczykiem” – komentuje. „Chcę wprowadzić te wszystkie kultury i kraje do tej malutkiej furgonetki.”

Marten zebrał ponad 7000 euro i jest gotowy, aby rozpocząć swoją podróż, co poprzedził pięcioma próbnymi przejazdami do różnych części Europy w celu przetestowania swojego pomysłu. Muzyka i filmy z podróży, które do tej pory zrealizował, wraz ze szczegółami swojej trasy i informacją, jak można przekazać darowizny na dalszy rozwój projektu można znaleźć na jego stronie crowdfundingowej www.soundslikevanspirit.eu.

Firma Shure Incorporated (www.shure.com) została założona w 1925 roku i jest powszechnie uważana za światowego lidera w produkcji mikrofonów oraz elektronicznych urządzeń audio. Na przestrzeni minionych lat firma Shure zaprojektowała i wyprodukowała wiele najwyższej jakości profesjonalnych i konsumenckich urządzeń dźwiękowych, które stały się legendarnymi ze względu na swoją wydajność, niezawodność działania i ogólną wartość. Zróżnicowana oferta produktów Shure obejmuje światowej klasy mikrofony, mikrofonowe systemy bezprzewodowe, systemy osobistego odsłuchu dousznego, najwyżej oceniane wkładki gramofonowe, a także wielokrotnie nagradzane słuchawki nagłowne oraz douszne. Dzisiaj produkty Shure są pierwszym wyborem, wszędzie tam, gdzie doskonałe właściwości dźwięku są najważniejszym priorytetem.

Siedziba główna firmy Shure Incorporated znajduje się Niles, w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a ponad 30 zakładów produkcyjnych i regionalnych biur sprzedaży jest rozrzuconych na obszarze obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji.