Eppingen / Niemcy,

Niezrównana jakość dźwięku oraz intuicyjna konfiguracja i obsługa dla sal konferencyjnych

Na tegorocznej wystawie ISE, która odbyła się w dniach od 7 do 10 lutego w Amsterdamie, firma Shure przedstawiła procesor dźwięku konferencyjnego IntelliMix® – nowy cyfrowy procesor sygnałowy stworzony specjalnie pod kątem zastosowań konferencyjnych. Procesor P300 oferuje algorytmy DSP Shure IntelliMix, które w znaczący sposób poprawiają jakość dźwięku podczas wideokonferencji, różne opcje połączeń, a także bezproblemową współpracę z rozwiązaniami mikrofonowymi dla konferencji multimedialnych: Shure Microflex® Advance™ oraz Microflex® Wireless.

Współpraca zespołu w nowoczesnym i dynamicznym miejscu pracy przekształciła się ze spotkań w specjalnie przygotowanych pokojach wideokonferencyjnych w często spontaniczne spotkania odbywające się w wielofunkcyjnych biurowych przestrzeniach roboczych. W takich przypadkach – improwizowanych spotkań w różnych pomieszczeniach – najwyższej jakości procesory dźwięku i związane z nimi programowanie oraz konfiguracja, nie zawsze są opłacalnym rozwiązaniem. IntelliMix P300 jest kompaktowym i prostym w instalacji rozwiązaniem zapewniającym profesjonalną technologię konferencyjną, które oferuje odpowiedni zestaw funkcji do zapewnienia wysoce zrozumiałego dźwięku i przygotowania efektywnych spotkań w różnych pomieszczeniach.
Nowy procesor pozwala na podłączenie maksymalnie ośmiu kanałów mikrofonowych Dante do systemu wideo w pomieszczeniu, kodeków programowych USB lub urządzenia mobilnego. Każdy kanał oferuje wiele funkcji IntelliMix DSP, włączając w to eliminowanie echa akustycznego (Acoustic Echo Cancellation – AEC), redukcję szumów oraz automatyczną kontrolę wzmocnienia, a także najlepszą w swojej klasie funkcję automatycznego miksowania. Te funkcje pozwalają na pełną dwukierunkową komunikację w celu zapewnienia przebiegu spotkań bez obecności echa akustycznego, szumów i innych zakłóceń.

Stała architektura procesora zapewnia prostą i intuicyjną konfigurację, co pociąga za sobą mniej czynności związanych z programowaniem DSP i przyspiesza uruchomienie systemu w miejscu jego pracy. Łączność USB pozwala na współpracę P300 z popularnymi kodekami programowymi takimi jak Skype oraz BlueJeans, podczas gdy złącze 3,5 mm audio umożliwia podłączenie telefonu komórkowego lub tabletu, a tym samym dołączenie do spotkania każdego zdalnego uczestnika. Kompaktowa obudowa o wielkości 1/2 racka pozwala na dyskretną instalację poniżej ekranu, pod blatem stołu czy w szafce ze sprzętem.
„Doskonały dźwięk nie powinien być ograniczony do sal posiedzeń – powinien być on dostępny w każdym pokoju” - powiedział Paul Gunia, Menedżer Produktu w firmie Shure. „Linie produktów Microflex Advance oraz Microflex Wireless to najbardziej innowacyjne mikrofony na rynku. Staraliśmy się opracować bardzo wydajny, a równocześnie prosty w konfiguracji DSP, który uzupełnia nasze systemy mikrofonów sieciowych. Sala konferencyjna przygotowana z wykorzystaniem rozwiązań Microflex oraz procesora IntelliMix P300 zapewni naszym klientom kompleksowe rozwiązanie Shure w zakresie dźwięku, bez konieczności przeprowadzania intensywnego programu szkoleniowego w zakresie instalacji oraz obsługi systemu. Obecnie każde pomieszczenie, bez względu na jego wielkość, może w pełni zapewnić wysokiej jakości dźwięk konferencyjny.”

Obok IntelliMix P300 firma Shure równocześnie przedstawiła na ISE urządzenia ANIUSB-MATRIX oraz ANI22. ANIUSB-MATRIX zapewnia elastyczny routing dla maksymalnie czterech wejść audio Dante i jednego wejścia analogowego do systemu konferencyjnego wideo obecnego w pokoju lub do kodeka programowego. To urządzenie idealnie nadaje się do użycia w małych i średnich pomieszczeniach, które są przeznaczone do przeprowadzania konferencji oraz wideokonferencji. Oferując mniejszą liczbę funkcji w porównaniu do P300, ANIUSB-MATRIX zapewnia idealną wydajność i możliwości połączeń, a także stanowi interesującą cenowo ofertę w odniesieniu do wideokonferencji, wszędzie tam, gdzie oczekiwane jest najwyższej jakości rozwiązanie mikrofonowe, ale równie ważne jest zapewnienie rozwiązania w zakresie eliminowania echa akustycznego, a także użycia kodeków programowych lub sprzętowych. ANI22 zapewnia przekazywanie sygnału z sieci Dante do domeny analogowej, umożliwiając dwukierunkowy routing dwóch kanałów z sieci Dante oraz do niej. Te dodatkowe urządzenia w rodzinie ANI zwiększają opcje łączności dostępne dla użytkowników mikrofonów Shure obsługujących Dante.

Firma Shure Incorporated (www.shure.com) została założona w 1925 roku i jest powszechnie uważana za światowego lidera w produkcji mikrofonów oraz elektronicznych urządzeń audio. Na przestrzeni minionych lat firma Shure zaprojektowała i wyprodukowała wiele najwyższej jakości profesjonalnych i konsumenckich urządzeń dźwiękowych, które stały się legendarnymi ze względu na swoją wydajność, niezawodność działania i ogólną wartość. Zróżnicowana oferta produktów Shure obejmuje światowej klasy mikrofony, mikrofonowe systemy bezprzewodowe, systemy osobistego odsłuchu dousznego, najwyżej oceniane wkładki gramofonowe, a także wielokrotnie nagradzane słuchawki nagłowne oraz douszne. Dzisiaj produkty Shure są pierwszym wyborem, wszędzie tam, gdzie doskonałe właściwości dźwięku są najważniejszym priorytetem.

Siedziba główna firmy Shure Incorporated znajduje się Niles, w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a ponad 30 zakładów produkcyjnych i regionalnych biur sprzedaży jest rozrzuconych na obszarze obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji.