Rezultatem tej współpracy jest zapewnienie natywnej kontroli oraz integracji audio najlepszych w swojej klasie mikrofonów konferencyjnych oraz rozwiązań AV

Firmy QSC, LLC oraz Shure Incorporated mają zaszczyt powiadomić o rozszerzeniu integracji między mikrofonami Shure Microflex® Advance™ oraz Microflex® Wireless z całą platformą QSC Q-SYS™. Rezultatem współpracy jest wydanie nowych rozszerzeń sterowania dla sufitowych mikrofonów macierzowych Shure MXA910 oraz systemów mikrofonowych Microflex Wireless. Najnowsza aktualizacja oprogramowania Q-SYS Designer Software v5.3 udostępnia wiele opcji łączności audio, włączając w to integrację audio przy wykorzystaniu sieci Dante, dźwięku analogowego, jak również AES67. Dzięki obecności szczegółowego przewodnika szybkiego startu możliwe jest bardzo szybkie przygotowanie i skonfigurowanie całego systemu i zintegrowanie przekazywania dźwięku oraz jego kontroli między systemami Shure a QSC.

Rozszerzenie funkcjonalności (plug-in) Shure MXA910, przygotowane przez QSC oraz Shure, pozwala uzyskać niezliczoną liczbę różnych funkcji sterowania dźwiękiem, wczytywania gotowych presetów ustawień oraz monitorowania działania mikrofonu macierzowego MXA910 z poziomu platformy Q-SYS i przy wykorzystaniu peryferiów Q-SYS oraz sterowników z ekranami dotykowymi. Ponieważ wtyczka sterowania MXA910 jest oddzielona od metody integracji dźwięku w Q-SYS, daje ona integratorowi systemu możliwość wykorzystania jej do sterowania dźwiękiem z jednoczesną możliwością wyboru między różnymi metodami transportu dźwięku, zarówno w przypadku dźwięku analogowego przy użyciu sprzętu Shure z serii ANI, karty mostka Q-SYS Dante czy też nowo wprowadzonego programowego wsparcia dla AES67 w serii procesorów Q-SYS Core. Wykorzystując AES67 jako metodę integracji audio, każdy procesor Q-SYS Core dostępny na platformie może być łatwo zintegrowany z MXA910 bez żadnych dodatkowych urządzeń o funkcji mostka lub dodatkowych licencji oprogramowania. Dotyczy to m.in. wiodącego w swojej klasie Q-SYS Core 110f, który oferuje najbardziej opłacalne w swojej klasie połączenie DSP, mostkowania sygnałów AV oraz sterowania z 16 kanałami AEC. W obudowie o wielkości jednego modułu rack 19” może on obsłużyć dwa mikrofony macierzowe MXA910 korzystając z jednego połączenia sieciowego.

Przewodnik konfiguracji, również opracowany wspólnie przez QSC oraz Shure, zawiera instrukcje krok-po-kroku dotyczące sposobu integracji MXA910 z Q-SYS przy wykorzystaniu AES67 w celu strumieniowego przesyłania dźwięku w sieci, a także posiada wbudowane plug-iny, który służą do sterowania i monitorowania działania MXA910 z poziomu Q-SYS.

Martin Barbour, Menedżer Produktu działu Systemów Instalacyjnych w firmie QSC.

Integracja na płaszczyźnie oprogramowania między Q-SYS a mikrofonami sieciowymi Shure Microflex daje integratorom możliwość oferowania ich użytkownikom końcowym prawdziwie zunifikowanych rozwiązań AV dowolnej skali, włączając w to również te, w których wykorzystywane są nowe rozwiązania mostków Q-SYST AV-to-USB dla połączenia kamer w salach konferencyjnych z aplikacjami kodeków programowych. Oddzielenie integracji w obszarze sterowania od mechanizmu transportu dźwięku sprawia, że możemy zaproponować integratorom możliwość wyboru najbardziej właściwej metody transportu dźwięku w tworzonych aplikacjach, przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszej w swojej klasie wydajności zaczynając od mikrofonu, a na głośniku kończąc, włączając w to wszystkie procesy przetwarzania i wzmacniania dźwięku pomiędzy nimi.

Chad Wiggins, Senior Category Director w dziale Networked Systems Products firmy Shure

Jesteśmy bardzo podekscytowani rozszerzeniem naszej współpracy z firmą QSC oraz prowadzeniem prac nad dalszą poprawą ogólnych wrażeń podczas użytkowania sprzętu przez naszych wspólnych klientów. Zaoferowanie plug-inów sterowania w oprogramowaniu Q-SYS Designer dla sufitowych mikrofonów macierzowych Shure MXA910 jest naturalnym rozszerzeniem dla dostępności narzędzi, które są już dostępne w systemach mikrofonowych Microflex Wireless. Dodatkowo przewodnik konfiguracji, który opracowaliśmy wspólnie, jest niezwykle przydatnym narzędziem i źródłem informacji dla projektantów systemu, którzy muszą uwzględniać szczegóły techniczne podczas integracji MXA910 z platformą Q-SYS przy wykorzystaniu AES67. Są to wspaniałe przykłady naszego wspólnego zaangażowania w poprawę przepływu pracy i interoperacyjności na płaszczyźnie, w której obecne są nasze dwie firmy.

Co więcej, ponieważ Q-SYS jest jedyną platformą programową, która wykorzystuje działający w czasie rzeczywistym system operacyjny (RTOS) Linux do zarządzania procesami związanymi z dźwiękiem, obrazem oraz ich sterowaniem, pozwala to deweloperom QSC oraz Shure na łatwe rozszerzanie biblioteki plug-inów sterowania innych produktów Shure oraz umożliwi integratorom wdrażanie ich w przyszłych projektach jedynie przez prostą aktualizację oprogramowania.

Plug-in sterowania Shure MXA oraz przewodnik konfiguracji będą dostępne w wersji oprogramowania Q-SYS Designer Software v5.3 na początku stycznia 2017.

Shure Europe jest spółką zależną, której właścicielem w całości jest Shure Incorporated. Znajdująca się w Eppingen w Niemczech regionalna centrala firmy Shure zajmuje się sprzedażą, marketingiem oraz wsparciem technicznym dla swoich dystrybutorów oraz partnerów biznesowych w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Firma Shure Incorporated (www.shure.com) została założona w 1925 roku i jest powszechnie uważana za światowego lidera w produkcji mikrofonów oraz elektronicznych urządzeń audio. Na przestrzeni minionych lat firma Shure zaprojektowała i wyprodukowała wiele najwyższej jakości profesjonalnych i konsumenckich urządzeń dźwiękowych, które stały się legendarnymi ze względu na swoją wydajność, niezawodność działania i ogólną wartość. Zróżnicowana oferta produktów Shure obejmuje światowej klasy mikrofony, mikrofonowe systemy bezprzewodowe, systemy osobistego odsłuchu dousznego, najwyżej oceniane wkładki gramofonowe, a także wielokrotnie nagradzane słuchawki nagłowne oraz douszne. Dzisiaj produkty Shure są pierwszym wyborem, wszędzie tam, gdzie doskonałe właściwości dźwięku są najważniejszym priorytetem.

Siedziba główna firmy Shure Incorporated znajduje się Niles, w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a ponad 30 zakładów produkcyjnych i regionalnych biur sprzedaży jest rozrzuconych na obszarze obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji.

QSC jest znanym na całym świecie producentem rozwiązań audio, wideo oraz sterowania, zaczynając dla małych pokoi zdalnych spotkań z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego po niezwykle rozbudowane systemy na stadionach - i wszystkiego pomiędzy. Systemy QSC znacznie ułatwiają prace w zakresie projektowania i integracji elastycznych i skalowanych rozwiązań i zapewniają natywną integrację IT oraz technologię opartą na standardach, której oczekują klienci.  www.qsc.com/systems