Zaczynając skromnie w roku 1925 od hurtowni części radiowych, firma Shure stała się światowym liderem w dziedzinie elektroniki audio. Produkty Shure były już wszędzie i widziały już wszystko!

Poznaj największe kroki milowe w historii istnienia firmy Shure.

2:39
Shure - Sound Extraordinary

Sound is our business. Good sound is fine for some people. But at Shure, we’re only interested in delivering sound experiences that immerse and insp…

1925

25 kwietnia Sidney N. Shure powołuje do życia Shure Radio Company jako jednoosobową firmę zajmującą się sprzedażą zestawów do montażu radioodbiorników, przed tym, zanim na rynek trafiły gotowe odbiorniki radiowe. W ciągu trzech lat zatrudnienie w firmie Shure wzrosło do ponad 75 osób.

1929

Stany Zjednoczone dotyka wielki kryzys. Rynek zestawów radiowych do samodzielnego montażu kurczy się, gdy do sprzedaży trafiają fabryczne radioodbiorniki. Oprócz sprzedaży podzespołów radiowych firma Shure staje się wyłącznym dystrybutorem małego producenta mikrofonów.

1939

Model 55 Unidyne jest pierwszym jednoczęściowym mikrofonem kierunkowym. Jego wysokie walory użytkowe i charakterystyczna forma sprawiają, że staje się on „najbardziej rozpoznawalnym mikrofonem na świecie”.

Postaci historyczne takie jak Franklin D. Roosevelt, John F. Kennedy czy Martin Luther King korzystali z tego mikrofonu do wygłaszania swoich przesłań, a 55 Unidyne staje się też nieodłącznym partnerem takich artystów jak Elvis Presley.

Do dnia dzisiejszego jego niepowtarzalny i wyjątkowy kształt symbolizuje ducha całego pokolenia.

1931

W firmie Shure rozpoczynają się prace nad własnym mikrofonem pod przewodnictwem młodego inżyniera Ralpha Glovera.

1932

Wprowadzając na rynek Model 33N Two-Button Carbon Microphone, Shure staje się jednym z zaledwie czterech producentów mikrofonów w Stanach Zjednoczonych. Jest to pierwszy lekki i wysokiej sprawności produkt na rynku zdominowanym przez duże i drogie urządzenia.

1933

Firma Shure rozpoczęła dostarczanie wielu producentom zastępczych przetworników krystalicznych (piezoelektrycznych) do wkładek gramofonowych.

Na rynku pojawia się pierwszy mikrofon pojemnościowy 40D.

1936

Shure otrzymuje pierwszy patent na stylowy i praktyczny system zawieszenia mikrofonów.

1942

Shure wygrywa kontrakty na dostarczanie mikrofonów dla sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w czasie trwania Drugiej Wojny Światowej. Firma wdraża niezwykle surowe wymagania dla sprzętu wojskowego (MILSPEC) podczas kontroli jakości wszystkich mikrofonów. Te standardy są stosowane do testowania produktów Shure do dnia dzisiejszego.

1946

Shure staje się największym producentem wkładek mikrofonowych w Stanach Zjednoczonych.

1948

Shure wprowadza 900MG - pierwszy kartridż gramofonowy pozwalający na odtwarzanie płyt długogrających (LP) oraz singli 78 rpm (revolutions per minute).

1951

Swoją premierę ma mikrofon 55S, znany również jako „Elvis Mic” ze względu na fakt, że stał się nieodłącznym partnerem Elvisa Presley’a. Na pamiątkowym znaczku pocztowym wydanym w 1993 roku przez United States Postal Service Król Rock and Rolla jest przedstawiony wraz z mikrofonem Shure 55S w dłoni.

1952

Zostaje wprowadzony pierwszy mikrofon wstęgowy Shure Model 300.

1953

Na rynku pojawia się pierwszy system mikrofonu bezprzewodowego dla artystów o nazwie Vagabond. Zasilany dwiema bateriami do aparatów słuchowych, system ten może przesyłać sygnał w promieniu stanowiącym obszar około 65 metrów kwadratowych.

1954

Ramię oraz kartridż gramofonu Shure M12 Dynetic Phono Reproducer ustanowiły branżowy standard w zakresie siły śledzenia na poziomie jednego grama.

1958

Wkładka do gramofonów M3D jest pierwszym kartridżem na świecie, który spełnia wymagania wydajności nagrywania stereo.

1959

Shure wprowadza mikrofon Unidyne III Model 545 – model poprzedzający słynny SM57. Jest to pierwszy wysokiej jakości mikrofon jednokierunkowy o konstrukcji end address (z osią membrany ustawioną w osi mikrofonu).

1964

V-15 Stereo Dynetic Cartridge zostaje okrzyknięty „jednym z najdoskonalszych kartridżów gramofonowych w historii”. Charakteryzuje go 15-stopniowy pionowy kąt natarcia oraz symetryczna eliptyczna igła.

1965

Pojawia się mikrofon dynamiczny SM57 („SM” od „Studio Microphone”) o solidnej konstrukcji, wysokiej niezawodności oraz charakteryzujący się bardzo czystym i naturalnym brzmieniem. Do dnia dzisiejszego jest on najbardziej popularnym mikrofonem instrumentalnym, a także wyposażeniem mównicy Prezydenta Stanów Zjednoczonych, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wszystkich pozostałych Prezydentów poczynając od Lyndona B. Johnsona.

1966

Shure SM58 staje się wyborem muzyków grup rockandrollowych takich jak The Who oraz The Rolling Stones, którzy doceniają w nim znakomite połączenie wytrzymałości oraz wyjątkowej jakości brzmieniowej. Szybko staje się on standardem dla wokalu scenicznego. SM58 pozostaje do dnia dzisiejszego najbardziej popularnym mikrofonem wokalowym na świecie.

1967

Shure przedstawia Vocal Master - pierwszy kompletny przenośny system nagłaśniania PA, który składał się z kombinacji konsolet sterujących, głośników, wzmacniaczy, mikserów oraz mikrofonów. Wiele komponentów oraz systemów mogło zostać połączonych, aby rozszerzyć system Vocal Master, co umożliwiało użycie go do większych zastosowań nagłośnieniowych.

Eddie Kramer używa trzech mikserów Shure M67 do uchwycenia legendarnych już występów podczas Festiwalu w Woodstock.

1976

Na rynek zostaje wprowadzony model SM11 – najmniejszy na świecie dynamiczny mikrofon lavalier.

1978

SM81 jest pierwszym mikrofonem pojemnościowym, który łączy studyjną jakość dźwięku z wytrzymałością i niezawodnością, które są wymagane podczas występów na żywo.

1982

Wokal Michaela Jacksona na najlepiej sprzedającym się albumie wszech czasów „Thriller” jest nagrywany przy użyciu mikrofonu SM7.

1983

Mikser FP31 jest „najbardziej innowacyjnym mikserem do produkcji zewnętrznych swoich czasów”. Ważące zaledwie 1 kg urządzenie, które bardzo łatwo zamontować na kamerach Betacam, zapewniało ekipom telewizyjnym jeszcze większą mobilność.

Automatic Microphone System (AMS) jest pierwszym wysokiej jakości mikserem automatycznym korzystającym z funkcji kierunkowego bramkowania w przypadku instalacji, w których pracuje wiele mikrofonów.

1984

SM91 jest pierwszym jednokierunkowym mikrofonem powierzchniowym. Początkowo stworzony do omikrofonowania fortepianów, obecnie jest popularnym mikrofonem wykorzystywanym do uchwycenia „ataku” bębna basowego.

Instytucje takie jak NASA, Pentagon oraz wiodące rozgłośnie radiowe korzystają z Shure ST6000 Teleconferencing System.

1985

Opatentowany system nagłośnieniowy kina domowego, HTS5000, oferuje rewolucyjne możliwości dźwięku przestrzennego za pośrednictwem innowacyjnego, wysoko ocenianego dekodera.

1989

Mikrofony Beta 58 oraz Beta 57 dzięki ich superkardioidalnej charakterystyce kierunkowości oraz wysokiemu poziomowi sygnału wyjściowego zapewniają na estradach niezrównaną czułość przed pojawieniem się sprzężeń zwrotnych.

1990

Shure wchodzi na rynek mikrofonów bezprzewodowych z serią L. W ciągu dekady Shure zdominował na całym świecie tę kategorię produktów bezprzewodowych.

1991

Zostaje otwarta europejska siedziba w Heilbronn w Niemczech. Shure Europe GmbH zapewnia sprzedaż, serwis i wsparcie dla centrów dystrybucyjnych Shure w Europie, na Środkowym Wschodzie oraz w Afryce.

1993

Shure po raz pierwszy zostaje Oficjalnym Partnerem Technicznym słynnego Montreux Jazz Festiwal. Owocna współpraca trwa do dzisiaj.

1995

Sidney N. Shure umiera w wieku 93 lat. Prezesem zarządu zostaje wybrana Rose L. Shure.

1996

Shure wprowadza na rynek swój pierwszy cyfrowy procesor sygnałowy (DSP): DFR11EQ Digital Feedback Reducer.

Shure wprowadza na rynek swój pierwszy automatyczny mikser – SCM810. Ten ośmiokanałowy mikser automatyczny wyposażony jest w opatentowany IntelliMix®, który aktywuje jedynie mikrofony używane w danym momencie, minimalizując słabą jakość dźwięku spowodowaną wieloma otwartymi mikrofonami.

1997

Shure wchodzi na rynek osobistych systemów odsłuchu dousznego wraz z premierą systemu PSM 600.

1999

W Hong Kongu zostaje otwarta siedziba Shure Asia Limited, która zajmuje się obsługą centrów dystrybucyjnych oraz przedstawicieli na obszarze Azji oraz w regionie pacyficznym.

Swoją premierę ma pierwszy mikrofon z serii wysokiej jakości mikronów studyjnych – KSM32, który trafia na stół Jay'a Leno w jego programie The Tonight Show.

Shure Brothers Incorporated oficjalnie zmienia nazwę na Shure Incorporated.

Shure przedstawia Microflex – serię mikronów do zastosowań instalacyjnych.

2002

Firma Shure powołuje Shure Distribution GmbH, spółkę zależną Shure Europe GmbH, która zajmuje się bezpośrednią sprzedażą dla przedstawicieli Shure w Niemczech.

Shure zostaje głównym sponsorem Shure Montreux Jazz Voice Competition, konkursu stworzonego w celu wspierania utalentowanych młodych wokalistów z całego świata.

2003

Shure przejmuje HW International - swego długoletniego partnera i centrum dystrybucyjne w Zjednoczonym Królestwie i przekształca je w Shure Distribution UK.

Po 47 latach w Evanston, Shure US przenosi się do nowej siedziby korporacji w Niles w stanie Illinois.

Shure otrzymuje nagrodę 2003 Technical GRAMMY przyznaną przez National Academy of the Recording Arts and Sciences®. Jest ona przyznawana osobom oraz/lub firmom, które wniosły wyjątkowy wkład techniczny w dziedzinę nagrywania.

2004

Mikrofon SM57, który pojawił się na rynku w roku 1965, zostaje wprowadzony do TECnology Hall of Fame. Fundacja na rzecz doskonałości w dziedzinie audio ustanowiła Hall of Fame w celu uznania i uhonorowania produktów oraz rozwiązań w tej dziedzinie, które istotnie przyczyniły się do rozwoju technologii audio.

2005

Shure otwiera dwa nowe obiekty w Chinach: niezwykle nowoczesną fabrykę w Suzhou oraz biuro sprzedaży oraz marketingu w Szanghaju.

Shure wprowadza UHF-R Wireless System w odpowiedzi na potrzeby najbardziej wymagających i najbardziej rozbudowanych aplikacji wykorzystujących systemy bezprzewodowe.

2006

Firma Shure otwiera biuro sprzedaży i marketingu w Tokio w Japonii.

Zostaje wprowadzone zupełnie nowe rozwiązanie w produktach odsłuchu osobistego przez zastosowanie potrójnego przetwornika w E500 Sound Isolating Earphones.

Shure wprowadza model KSM9 – pierwszy najwyższej jakości ręczny mikrofon pojemnościowy, który posiada przełączalną charakterystykę kierunkowości: kardioidalną oraz superkardioidalną. Przenosi on studyjną jakość dźwięków na sceny koncertowe.

2007

Zostają wprowadzone słuchawki douszne SE Sound Isolating Earphones w następstwie wielokrotnie nagradzanej serii E. Cechuje je lepsze brzmienie, nowoczesna stylistyka, modułowa budowa oraz ulepszona ergonomia. Shure wprowadza też Music Phone Adapter (MPA), eleganckie akcesoria, które przekształcają nowe słuchawki douszne w stereofoniczny zestaw słuchawkowy dla telefonów mobilnych.

Dzięki staraniom długoletniego dystrybutora firmy Shure Giveon Electronics Ltd. mikrofon SM58 pojawia się na znaczku pocztowym w Izraelu, aby uczcić jubileusz 40. lecia legendarnego produktu.

2008

Model 55 Unidyne, który pojawił się na rynku w roku 1939, zostaje wprowadzony do TECnology Hall of Fame. Fundacja na rzecz doskonałości w dziedzinie audio ustanowiła Hall of Fame w celu uznania i uhonorowania produktów audio oraz rozwiązań w tej dziedzinie, które istotnie przyczyniły się do rozwoju technologii audio.

Mikrofony Shure SM58, SM57, Beta 57, Beta 87 oraz KSM9 pojawiają się w nowej grze wideo Rock Band 2.

2009

Shure przejmuje producenta mikrofonów studyjnych Crowley & Tripp i wprowadza dwa najwyższej jakości mikrofony wstęgowe: KSM313 oraz KSM353.

Zostają wprowadzone na rynek mikrofony USB: PG42USB oraz PG27USB. Obydwa mikrofony zapewniają kompletne rozwiązania dla zwolenników nagrywania z użyciem komputerów PC oraz MAC, a także oferują jakość Shure i pełną funkcjonalność „plug and play”.

Shure dodaje nową kategorię do swojego już bardzo bogatego portfolio: serię słuchawek SRH, która wyznacza pozycję firmy na rynku słuchawek.

2010

Shure tworzy nową filię w Holandii.

Mikrofony KSM42 i KSM44A dołączają do linii KSM. Nowe produkty zapewniają światowej klasy reprodukcję dźwięku dzięki wyjątkowej konstrukcji i technologii elektroakustycznej.

2011

Shure finalizuje przejęcie firmy Informationsteknik, jednego z wiodących światowych dostawców wyposażenia oraz systemów konferencyjnych i audiowizualnych.

Shure zapowiada rozwiązanie zarządzania siecią bezprzewodową Axient na targach NAMM w Anaheim w Kalifornii. Jest to innowacyjne rozwiązanie bezprzewodowe, które wykrywa zakłócenia i skutecznie rozwiązuje pojawiające się problemy poprzez automatyczną zmianę częstotliwości pracy.

Shure EMEA otwiera swoją nową siedzibę w Eppingen w Niemczech.

Laboratorium EMC firmy Shure (komora RF) zostało akredytowane przez National Voluntary Laboratory Accreditation Program.

Shure wprowadza innowacyjne mocowanie antywstrząsowe dla mikrofonu wstęgowego KSM353, które wykorzystuje zaawansowane materiały i konstrukcję, aby zapewnić doskonałą izolację wraz z odświeżającą dawką stylu.

2012

Shure wprowadza na rynek cyfrowy system bezprzewodowy ULX-D oferujący bezkompromisową, 24-bitową/48 kHz cyfrową jakość dźwięku w połączeniu z wyjątkowo efektywnym wykorzystaniem dostępnego widma radiowego oraz jedno-, dwu- i czterokanałowymi odbiornikami, zaspokajający potrzeby wymagających instalacji dźwiękowych. W linii systemów ULX-D po raz pierwszy została wprowadzona technologia DANTE do produktów Shure.

Produkty Shure są używane przez znanych artystów podczas 54. ceremonii wręczenia nagród Grammy, w tym przez Bruce’a Springsteena i The E Street Band, Coldplay, The Beach Boys, Taylor Swift i Paula McCartney’a.

Mikrofony bezprzewodowe Axient są szeroko stosowane przez całe spektrum gwiazd podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012.

Shure wprowadza na rynek linię mikrofonów instalacyjnych Centraverse, ekonomiczne uzupełnienie dotychczasowej oferty Microflex.

Sala teatralna S.N. Shure Theater w siedzibie głównej zostaje wyróżniona nagrodą Interior Architecture Honor Award przyznawaną przez American Institute of Architects.

Współpracownicy Shure Netherlands przenoszą się do nowego biura w Culemborg.

2013

Firma Shure rozpoczyna dystrybucję systemów konferencyjnych i dyskusyjnych Danish Interpretation Systems (DIS).

Rozpoczyna się dostawa mikrofonów pojemnościowych do kamer VP83 i VP83F LensHopper.

Zostają wprowadzone na rynek słuchawki Shure SE846 Sound Isolating™ – pierwsze słuchawki douszne z czterema przetwornikami wysokiej rozdzielczości oraz rozwiązaniem True Subwoofer.

System Microflex Wireless wyposażony w nadajniki z inteligentną technologią zasilania i oferujący oprogramowanie do zdalnego sterowania, które oferuje wiele różnorodnych funkcji, jest dostępny do szerokiego zastosowania w salach spotkań i środowiskach konferencyjnych.

2014

Mikrofon Unidyne Model 55 otrzymuje IEEE Milestone Award od Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników.

Shure otwiera nowe biuro w Miami poszerzając globalną obecność firmy i zasięg w obu Amerykach.

Swoją premierę ma GLXD6 – pierwszy gitarowy cyfrowy odbiornik bezprzewodowy w pedale, który automatycznie śledzi zakłócenia i zarządza częstotliwością transmisji.

Trzeci rok z rzędu wszyscy artyści, którzy w czasie występu na gali rozdania nagród Grammy korzystali z osobistego dousznego systemu odsłuchu (między innymi zespół Imagine Dragons, John Legend oraz Paul McCartney) wybrali Shure PSM® 1000.

President and CEO Sandy LaMantia
President and CEO Sandy LaMantia

2015

Shure przedstawia MOTIV, serię cyfrowych mikrofonów zaprojektowanych specjalnie do mobilnego przechwytywania dźwięku typu plug-and-play poprzez bezpośrednie połączenie z dowolnym urządzeniem Apple iOS, Mac lub PC.

Shure EMEA przejmuje wyłączną dystrybucję produktów RF Venue, amerykańskiego producenta innowacyjnych technologii, które poprawiają wydajność bezprzewodowych systemów audio.

Shure przedstawia system KSE1500 - pierwszy na świecie system elektrostatycznych słuchawek Sound Isolating™ ze specjalnie dopasowanym przetwornikiem DAC oraz systemem wzmacniacza słuchawkowego.

Ogłoszona zostaje planowana emerytura prezesa i dyrektora generalnego Shure, Sandy’ego LaMantii.

2016

Wiceprezes wykonawczy ds. operacji globalnych, marketingu i sprzedaży oraz dyrektor ds. operacyjnych Christine (Chris) Schyvinck 1 stycznia 2016 r. zostaje mianowana dyrektorem generalnym firmy Shure.

Shure prezentuje KSM8 - pierwszy na świecie dwumembranowy ręczny mikrofon dynamiczny, który jest owocem najbardziej znaczących postępów w technologii mikrofonów dynamicznych, jaki branża audio widziała od ponad 50 lat.

Z wielkim smutkiem Shure ogłasza odejście prezesa firmy, Rose L. Shure.