Zintegrowany system. I to słychać

Witamy w przyszłości cyfrowej technologii bezprzewodowej.
 • 480MHz
 • 490MHz
 • 500MHz
 • 510MHz
 • 520MHz
 • 530MHz
 • 540MHz
 • 550MHz
 • 560MHz
 • 570MHz
 • 580MHz

To skomplikowany świat dla mikrofonów bezprzewodowych.

Axient Digital sprawia, że wszystko jest klarowne.

Wprowadzając najbardziej innowacyjną technologię bezprzewodowego dźwięku na świecie, Axient Digital został zaprojektowany od zera, na potrzeby profesjonalnej produkcji wymagającej perfekcyjnej realizacji.

Z niespotykaną dotąd stabilnością sygnału oraz przejrzystością dźwięku, z różnymi opcjami sprzętu uzupełniającego, zaawansowanymi możliwościami połączeniowymi oraz pełną kontrolą, Axient Digital jest systemem bezprzewodowym stworzonym do podejmowania wyzwań dnia dzisiejszego oraz jutra.

Jeden system. Niekończące się możliwości.

Nadajniki obydwu serii AD i ADX są kompatybilne z tymi samymi odbiornikami systemu Axient Digital. Ten skalowalny system bezprzewodowy zawiera przełomowy micro-bodypack i zapewnia nieprównywalnej jakości dźwięk w każdej sytuacji.

Ochrona radiowa

Niezawodny sygnał radiowy.

Z niezwykłą jakością sygnału nawet w najbardziej skomplikowanych i zatłoczonych środowiskach radiowych, Axient Digital zapewnia maksymalną stabilność, zasięg oraz przejrzystość dźwięku - zawsze i wszędzie.

 • Radio następnej generacji
  Wysokiej jakości schemat modulacji zapewnia maksymalną stabilność sygnału.
 • Szerokie pasmo przestrajania
  Do 184MHz we wszystkich odbiornikach i nadajnikach, w celu precyzyjnego zaplanowania wykorzystania spektrum radiowego.
 • Wydajność radiowa
  Tryb High Density pozwala na wielokrotne zwiększenie liczby kanałów.
 • Frequency Diversity
  Najwyższa jakość sygnału jest utrzymywana przez nadawanie dwóch identycznych sygnałów na niezależnych częstotliwościach. Jeden automatycznie przerjmuje rolę drugiego, gdy drugi sygnał zostanie zdegradowany.

Cyfrowe radio nowej generacji oraz Miernik Jakości

Wysokiej jakości schemat modulacji zapewnia maksymalna stabilność sygnału. 5-cio segmentowy wskaźnik jakości pozwala na analizę stosunku sygnału RF do szumu w czasie rzeczywistym, umożliwiając diagonozę zasięgu pracy oraz wgląd w potencjalne zakłócenia.

True Digital Diversity

Łącząc dwa niezależne sygnały RF, na kanał odbiornika, z pomocą bazującego na jakości algorytmu maximal-ratio-combining, system Axient Digital zapewnia lepszą ochronę przed zakłóceniami związanymi z wielodrożnym docieraniem sygnału z nadajników, pojawiającymi się i zanikającymi zakłóceniami oraz innymi anomaliami radiowymi.

Quadversity™

Przypisująć cztery wejścia antenowe do jednego kanału odbiornika, Quadversity pozwala zapewnić jeszcze większy zasięg odbiornika oraz umożliwia stworzenie oddzielnych stref odbioru, dodając ochronę przed interferencjami wielodrożnymi oraz większą separacją od tła radiowego.

Szerokie pasmo pracy odbiorników i nadajników

Szerokie pasmo przestrajania, do 184MHz, we wszystkich odbiornikach i nadajnikach pozwala precyzyjnie zaplanować szeroką siatkę częstotliwości, jednocześnie upraszczając linię sprzętu w posiadaniu sprzedawców oraz nabywców.

Axient Digital
184 MHz maksymalny zakres przestrajania
Axient (analog)
80 MHz
UHF-R
80 MHz
ULX-D
64 MHz

Wydajnośc radiowa

Specjalna opcja transmisji, High Density, pozwala znacznie zwiększyć ilość kanałów w systemie - do 63 kanałów w jednym kanale TV o szerokości 8MHz - bez utraty jakości dźwięku.

Kanał TV 6 MHz (USA, Japonia)
Kanał TV 8 MHz (EU, UK)
Axient Digital (Tryb HD)
47kanałów
63kanały
Axient (analog)
15kanałów
19kanałów

Zasięg pracy

Możliwość wyboru trybu pracy oraz mocy nadwania pozwala na uzyskanie optymalnego pokrycia oraz jakości dźwięku. Niezawodnie stabilny sygnał, brak artefaktów oraz szybkie odzyskiwanie sygnału na krańcach zasięgu.

Frequency Diversity

Najwyższa jakość sygnału jest utrzymywana przez nadawanie dwóch identycznych sygnałów na niezależnych częstotliwościach. Z nadajnikiem typu handheld ADX2FD, Axient Digital monitoruje i łączy obie transmisje w celu uzyskania najlepszego sygnalu audio.

Wykrywanie zakłóceń oraz ich unikanie

Dzięki AXT600 Spectrum Manager możemy monitorować w czasie rzeczywistym przestrzeń radiową. Inżynierowie dźwięku mogą omijać interferencje RF, przełączając sygnał na częstotliwość zapasową lub programując system tak, by robił to całkowicie automatycznie.

Jakość dźwięku

Tak brzmi jakość

Axient Digital usuwa ograniczenia związane z transmisją radiową oraz jakością dźwięku. Z najmniejszą na rynku latencją, absolutnie liniowym pasmem przenoszenia oraz szerokim zakresem dynamicznym, Axient Digital nie pozwali, aby cokolwiek ograniczało Twój dźwięk. Niezależnie od okoliczności, usłyszysz jakość dźwięku który wymagasz.

 • Ultra niska latencja
  Najlepsza w klasie latencja gwarantuje nieprzerwany i spójny dźwięk.
 • Cyfrowe wyjścia
  Dante oraz AES3.
 • Szyfrowanie
  Sygnał zaszyfrowany zgodnie ze standardem AES-256-bit zapewnia bezpieczeństwo każdej transmisji.

Ultra niska latencja

Najlepsza w klasie latencja - 2 milisekundy od przetwornika mikrofonu do analogowego wyjścia zapewnia nieprzerwany i spójny dźwięk.*

*Latencja jest zależna od trybu pracy. Tryb High Density charakteryzuje się latencją na poziomie 2.9ms

Tryb standard
2ms
Tryb High Density
2.9ms

Transparentny dźwięk

Płaskie pasmo przenoszenia w całym słyszalnym zakresie od 20Hz do 20 kHz zapewania dokładną reprodukcję dźwięku.

Cyfrowe wyjścia

Cyfrowa sieć Dante i AES67 jest dostępna przez konfigurowalny, 4-portowy switch łączący kontrolę/audio lub oddzielne transmisje z pełną redundancją. Wyjscie symetryczne AES3 zapewnia dodatkową opcję dla najlepszego dźwięku cyfrowego.

Szyfrowanie

Sygnał zaszyfrowany zgodnie ze standardem AES-256-bit zapewnia, że każda transmisja będzie bezpieczna i nie do złamania.

Zakres dynamiczny

Szeroki zakres dynamiczny >120dB pozwala uzyskać imponujący stosunek sygnału do szumu i dokładne odzworowanie wartości szczytowych.

Axient Digital (wyjście XLR)A-ważone, Gain +10
>120dB
Axient Analog (wyjście XLR)A-ważone
>118dB
UHF-R (wyjście XLR)A-ważone
>105dB
Zarządzanie i kontrola

Przebij się przez szum

Zdalna kontrola dzięki punktowi dostępowemu ShowLink, oprogramowaniu Shure Wireless Workbench, aplikacji ShurePlus Channels oraz sieciowym opcjom ładowania zapewnia niezrównany poziom kontroli oraz wgląd w system.

 • Punkt dostępowy ShowLink
  Kontrola nad parametrami nadajników ADX w czasie rzeczywistym. Zmiany mogą być dokonywane wprost z pomieszczenia kontrolnego.
 • Wireless Workbench
  Potężne oprogramowanie do kontroli, zaawansowanego zarządzania pasmem oraz koordynacji i monitoringu w czasie rzeczywistym.
 • ShurePlus Channels
  Wygodny monitoring i kontrola na urządzenia z systemem iOS.
 • Sieciowe ładowanie
  Inteligentny system ładowania akumulatorów ze zdalnym monitoringiem najważniejszych parametrów.

Wireless Workbench i aplikacja ShurePlus Channels

Wireless Workbench oferuje pełną kontrolę z atrakcyjnym interfejsem, zaawansowanym wglądem w spektrum radiowe, logami w postaci Timeline, koordynacją częstotliwości oraz monitorowaniem w czasie rzeczywistym. Mobilna kontrola i monitoring dostępne są z poziomu aplikacji ShurePlus Channels na system iOS.

Dante Cue oraz Dante Browse

Dzięki Dante Cue za nacisnięciem jednego guzika, możemy monitorować każdy kanał systemu Axient Digital znajdujący się w sieci, za pomocą jednego portu sluchawkowego. Dodatkowo, opcja Dante Browse pozwala na wysokiej jakości monitoring każdego urządzenia Dante znajdującego się w sieci.

Sieciowe ładowanie

Inteligentny, wysokiej wydajności system akumulatorów i ładowarek zapewnia szczególowy i zdalny wgląd w krytyczne parametry takie jak pozostały czas pracy w godzinach i minutach czy status ładowania.

Skalowalność

Odbiorniki skrojone na miarę.

Podwójne oraz poczwórne odbiorniki otwierają nowy zakres możliwości od najwyższej klasy odbioru radiowego i czystego, cyfrowego dźwięku, aż po oprogramowanie i kontrolę. W trybie QuadversityTM, odbiornik AD4Q może przypisać 4 wejścia antenowe do jednego kanału w celu zwiększenia pokrycia oraz jakości sygnału.

 • Dwu- i czterokanałowe odbiorniki.
 • Wspólne odbiorniki dla wszystkich nadajników z serii AD oraz ADX.

AD4D dwukanałowy cyfrowy odbiornik i AD4Q czterokanałowy cyfrowy odbiornik

Kompatybilne ze wszystkimi nadajnikami AD oraz ADX.
 • Szerokie pasmo przestrajania do 184MHz
 • Cyfrowy system różnicowy (true-diversity) na kanał, w celu zapewnienia stabilności sygnału radiowego
 • Sieciowa kontrola z oprogramowaniem Wireless Workbench oraz aplikacją ShurePlus Channels
 • Opcjonalny moduł zasilania prądem stałym pozwalający uzyskać redundantne zasilanie odbiornika
 • Tryb Quadversity służący do zwiększenia zasięgu anten oraz poprawienia stosunku sygnału radiowego do szumu (tylko AD4Q)
 1. Wyjście słuchawkowe na przednim panelu pozwala na monitorowanie przez Dante Cue oraz Dante Browsing.
 2. Złącza zasilania AC z blokadą
 3. Konfigurowalny switch ethernetowy dla zapewnienia redundancji cyfrowego wyjścia DANTE
 1. Wyjście AES3
 2. Przełączalne wyjścia XLR oraz AES3
 3. Miernik jakości wyświetla stosunek sygnału radiowego do szumu.
 4. Antenowe porty kaskadowe mogą być przełączone w tryb wejść Quadversity.

Opcje nadajników

 

Przystępne.

Nadajniki serii AD

Z przełomową wydajnością radiową oraz szerokim pasmem przestrajania, aż do 184MHz, bezprzewodowe nadajniki z serii AD sprawiają, że profesjonalnej jakości cyfrowy dźwięk jest w zasięgu ręki.

Już dostępne - sprawdź szczegóły
Większe możliwości.

Nadajniki serii ADX

Nadajniki ADX wyznaczaja poprzeczkę dla niesamowitej wydajności, pozwalając na przestrajanie w zakresie do 184MHz, ochronę przed interferencjami, zaawansowane opcje ładowania, funkcjonalne wzornictwo oraz zdalną kontrolę dzięki ShowLink, umożliwiającą podgląd i zmianę parametrów pracy nadajnika w czasie rzeczywistym. Wprost z pomieszczenia kontrolnego.

Już dostępne - sprawdź szczegóły

Porównanie

Axient Digital z nadajnikami serii AD
Axient Digital z nadajnikami serii ADX
Axient® (Analog)
ULX-D®
UHF-R®
Technologia
Cyfrowy
Cyfrowy
Analogowy
Cyfrowy
Analogowy
Format odbiornika
Dwu- i czterokoanałowy
Dwu- i czterokoanałowy
Dwukanałowy
Jedno-, dwu- i czterokanałowy
Jedno- i dwukanałowy
Zakres pasma przestrajania
184 MHz
184 MHz
80 MHz
64 MHz
80 MHz
Tryb nadawania
Standard, High Density
Standard, High Density
Standard
Standard, High Density
Standard
Miernik poziomu jakości
Nie
Nie
Nie
Antenna Diversity
True Diversity
True Diversity
True Diversity
Antenna Switching Diversity
True Diversity
Quadversity™
Nie
Nie
Nie
Latencja (od nadajnika do analogowego wyjścia odbiornika)
Tryb standardowy: 2ms
Tryb High Density: 2.9ms
Tryb standardowy: 2ms
Tryb High Density: 2.9ms
<1ms
<2.9ms
prawie 0ms
Frequency Diversity w nadajniku
Nie
Zdalna kontrola nad nadajnikiem
Nie
Monitoring i kontrola do 16 nadajników w zasięgu punktu dostępowego ShowLink
Monitoring i kontrola do 16 nadajników w zasięgu punktu dostępowego ShowLink
Nie
Nie
Nadajnik przypaskowy w formacie micro
Nie
ADX1M
URI1M
Nie
URI1M
Liczba kanałów w kanale TV 8MHz
Tryb standardowy: 23 kanały / 8MHz
Tryb High Density: 63 kanały / 8MHz
Tryb standardowy: 23 kanały / 8MHz
Tryb High Density: 63 kanały / 8MHz
19 kanałów / 8MHz
Tryb standardowy: 23 kanały / 8MHz
Tryb High Density: 63 kanały / 8MHz
13 kanałów / 8MHz
Wykrywanie zakłóceń
Nie
Automatyczne unikanie zakłóceń
Nie
Nie
Nie
Zakres dynamiki
wyjście XLR:
>120 dB, A-ważone, Gain @ +10
wyjście Dante:
>130dB, A-ważone, Gain @ +10
wyjście XLR:
>120 dB, A-ważone, Gain @ +10
wyjście Dante:
>130dB, A-ważone, Gain @ +10
wyjście XLR :
>118 dB, A-ważone
wyjście AES3:
>130dB, A-ważone
wyjście XLR:
>120 dB, A-ważone, Gain @ +10
wyjście Dante :
>130dB, A-ważone, System Gain @ +10
wyjście XLR:
>105 dB, A-ważone
Wyjście Audio
Analog (XLR i TRS)
Cyfrowe (AES3, Dante, i AES67)
Analog (XLR i TRS)
Cyfrowe (AES3, Dante, i AES67)
Analog (XLR i TRS)
Cyfrowe (AES3)
Analog (XLR i TRS)
Cyfrowe (Dante)
Analog (XLR i TRS)
Szyfrowanie
No
Nie
Opcje zasilania
AA, SB900 / SB900A akumulatory li-ion
SB910, SB920 & SB910M akumulatory li-ion, baterie AA & AAA (przez specjalne adaptery)
AXT910 & AXT920 akumulatory li-ion, baterie AA (przez specjalne adaptery)
SB900 / SB900A akumulatory li-ion, AA
AA (UR1, UR2, UR3), AAA (UR1M), SB900/SB900A akumulatory li-ion
Opcje ładowania
SBC100, SBC200 i SBC800 (dla akumulatorów SB900/SB900A), SBRC rackowa ładowarka sieciowa
Rackowa ładowarka sieciowa, sieciowa ładowarka pozwalająca na dokowanie nadajników, sieciowe ładowarki biurkowe
AXT900 sieciowa ładowarka rackowa, AXT903 & AXT904 przenośne ładowarki
SBC100, SBC200 i SBC800 *dla SB900 / SB900A)
SBC100, SBC200 i SBC800 (dla SB900 / SB900A)

Press release

Axient Digital