Osobisty monitoring douszny: Zastosowanie i ustawienia

Konfiguracja i obsługa pracy są takie same z sygnałami RF od stacjonarnego nadajnika i mobilnego odbiornika – jak ma to miejsce w monitoringu dousznym – lub odwrotnie, jak w bezprzewodowych systemach monitorowych. Dlatego też obowiązują takie same zasady, jak w systemach mikrofonów bezprzewodowych.

INFO: Odbiornik bodypack

W większości przypadków odbiorniki bodypack są typu non-diversity (z jedną anteną). Jak wspomniano wcześniej, systemy diversity działają bardziej efektywnie, gdy odległość między antenami wynosi 40 cm. Jeśli ta odległość jest mniejsza (jak ma to miejsce w przypadku małego odbiornika bodypack), efekt diversity nie działa już prawidłowo. Niewielki wzrost wydajności nie uzasadnia stosowania o wiele droższego odbiornika diversity. Dodatkowo, ewentualne krótkie zaniki sygnału nie mają tak krytycznego znaczenia jak w przypadku mikrofonu bezprzewodowego.

Ponownie, jeśli anteny są zbyt blisko jedna obok drugiej, wzajemnie na siebie wpływają i powstają zakłócenia. Zmniejszając liczbę anten nadajników znajdujących się w niewielkiej odległości, ogranicza się ryzyko występowania zaników sygnału. Podobnie jak w przypadku rozdzielaczy sygnału antenowego w systemach mikrofonów bezprzewodowych, dostępne są sumatory sygnału antenowego dla systemów monitoringu dousznego. Te urządzenia łączą sygnały antenowe wielu nadajników bezprzewodowych i przesyłają je przy użyciu jednej anteny w celu uzyskania najlepszego możliwego działania systemów.

INFO: Zakłócenia radiowe w systemach osobistego monitoringu dousznego

Nadajniki monitoringu dousznego i odbiorniki mikrofonów bezprzewodowych mocno oddziałują na siebie. Z tego też powodu zaleca się zachowanie między nimi odległości minimum 3 metrów. Najlepszym sposobem jest rozdzielenie tych systemów na dwa oddzielne racki.

Przykłady konfiguracji osobistego monitoringu dousznego

 

Konfiguracja bezprzewodowa dla wokalisty

In Ear Monitoring Vocalist Wireless Setup Snapshot Konfiguracja bezprzewodowego monitoringu dousznego dla wokalisty

Konfiguracja przewodowa dla gitarzysty

In Ear Monitoring Guitarist Wired Setup Snapshot Konfiguracja przewodowa monitoringu dousznego dla gitarzysty

 


 

osobiste douszne systemy monitoringu

PSM 200
PSM700 In-Ear Monitoring System
PSM 700 Discontinued
PSM400 In-Ear Monitoring System
PSM 400 Discontinued

Profesjonalne Słuchawki douszne

scl2_1_col
SCL2 Discontinued
scl3_1_col
SCL3 Discontinued
scl4_black_1_col
SCL4 Discontinued