Perkusiści Shure: Dave Weckl
„Mikrofony Shure wiernie odtwarzają naturalne brzmienie mojego zestawu perkusyjnego, w taki sposób, w jaki chciałbym, aby był słyszany, zarówno na scenie jak również w studiu nagrań, z właściwą klarownością oraz pełnią brzmienia. Ich solidność nigdy mnie nie zawiodła przez wszystkie te lata, gdy jestem w trasie. Czego można więcej chcieć od mikrofonu?”

Występujący od ponad 20 lat Dave Weckl zyskał ogromną reputację wśród fanów, innych perkusistów oraz w międzynarodowej społeczności muzyków jako jeden z najlepszych współczesnych perkusistów. Świadczyć mogą też o tym liczne nagrody i wyróżnienia. Modern Drummer wprowadził Dave'a do Hall of Fame i nazwał go „jednym z 25 najlepszych perkusistów wszech czasów.”

Szukasz mikrofonów do perkusji?

Beta 52A
SM57
SM81

Znajdź najlepsze mikrofony do perkusji oraz instrumentów perkusyjnych

Find the best microphones for your drum and percussion applications

Dave Weckl używa:

Użyty przez tego artystę do:
Kick
Mikrofon perkusyjny zoptymalizowany pod kątem wyjątkowej sprawności w paśmie niskich częstotliwości oraz pracy z wysokimi poziomami ciśnienia akustycznego
Dynamiczne
Superkardioida
Użyty przez tego artystę do:
Snare
Niezwykle wszechstronny dynamiczny mikrofon o charakterystyce kardioidalnej przeznaczony do czystej reprodukcji brzmienia instrumentów akustycznych i podłączonych do wzmacniacza. Idealny do użycia w systemach nagłośnieniowych oraz podczas nagrywania.
Dynamiczne
Użyty przez tego artystę do:
Toms
Miniaturowy mikrofon pojemnościowy o charakterystyce superkardioidalnej zaprojektowany do użycia z tom-tomami, werblami oraz instrumentami perkusyjnymi
Pojemnościowe
Superkardioida
Użyty przez tego artystę do:
Hi-Hat, Overheads
Legendarny model SM81 jest branżowym standardem. To pojemnościowy mikrofon kardioidalny z płaską charakterystyką częstotliwościową, który zapewnia szerokie pasmo oraz niskie szumy własne.
Pojemnościowe
Kardioidalna