Inicjatywa Shure przeciw podróbkom

Shure against Counterfeiting Logo



Ostrzeżenie o podróbkach

Fałszerze są cały czas aktywni i sprzedają podrabiane produkty Shure, szczególnie za pośrednictwem Internetu. Większość z nich wykorzystuje strony internetowe platform handlowych lub też korzysta z oferty firm internetowych zlokalizowanych w Chinach.

W sieci pojawia się coraz więcej chińskich stron internetowych w języku angielskim, które zapraszają klientów sloganami „Trade with China Suppliers”, „Buy Wholesale from China” czy „Deal Direct with the Factory”. Shure regularnie podejmuje działania przeciw tak widocznym działaniom fałszerzy, co zwykle skutkuje szybką modyfikacją strony fałszerzy i usunięciem z nich podrabianych produktów Shure.

Podrabiane produkty kosztują o wiele mniej niż oryginalne produkty Shure, mają znacznie gorszą jakość, a w wielu przypadkach nawet nie przypominają dokładnie tych produktów Shure, które naśladują.
Firma Shure czuje się zobowiązana do dostarczania swoim klientom najwyższej jakości produktów. Aby mieć pewność, że zawsze otrzyma się autentyczny produkt Shure, zalecamy zakup u autoryzowanych sprzedawców marki Shure.

Lista autoryzowanych dealerów

________________________________________________________________________________

Shure przeciw fałszowaniu

Shure z powodzeniem stosuje wielopłaszczyznową strategię walki z fałszowaniem towarów. Gdy tylko pozwalają na to okoliczności, z dużą determinacją atakujemy producentów fałszujących towary oraz firmy handlowe, głównie z Chin, a także sprzedawców podróbek na całym świecie.

Shure również walczy z producentami oraz sprzedawcami podróbek przez różnego typu działania związane z ochroną znaków towarowych, nazw domen, wzorów produktów oraz innych form własności intelektualnej.

Shure powołał zespół prawników, który współpracuje na całym świecie z innymi firmami prawniczymi oraz podmiotami zajmującymi się wykrywaniem przestępstw. Podejmujemy również intensywne działania z naszymi partnerami handlowymi w celu identyfikacji i podejmowania działań przeciw produkcji i sprzedaży podrabianych produktów, gdziekolwiek pojawią się one na świecie.

Braliśmy też wielokrotnie udział w działaniach przeciw fałszerzom, które prowadzili inni producenci profesjonalnego sprzętu audio oraz elektroniki użytkowej, m. in. Yamaha, Audio Technica, JVC i zamierzamy nadal aktywnie uczestniczyć w tych akcjach.

Współpracujemy też z różnymi organami celnymi na całym świecie, włączając w to takie kraje jak Australia, Argentyna, Belgia, Peru, Tajlandia, Stany Zjednoczone, Hongkong oraz Chiny. W przypadku kontynentalnych Chin celem jest wykrycie transportu podrabianych produktów zanim opuszczą one jeszcze chińskie porty.

Shure jest aktywnym członkiem programu eBay VeRO i regularnie monitoruje aukcje na tym portalu, a także aukcje pojawiające się na innych podobnych witrynach. 

 _______________________________________________________________________________

Porady dotyczące zakupu autentycznych produktów

Jedną z podstawowych reguł, jaką zalecamy w działaniach prewencyjnych, jest zakup produktów Shure tylko od autoryzowanych sprzedawców marki Shure.

Lista autoryzowanych dealerów

Odradzamy zakupy z wątpliwych źródeł. Dotyczy to głównie mało wiarygodnych sprzedawców z internetowych serwisów aukcyjnych lub też nie mających statusu autoryzowanego sprzedawcy – wielu z nich prowadzi sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem stron internetowych.

Ci podejrzani sprzedawcy prawie zawsze twierdzą, że sprzedają oryginalne produkty Shure, a wyjaśnieniem niższych cen jest to, że odbierają produkty bezpośrednio z fabryk Shure lub od sprzedawców produktów Shure w Chinach. Kupujący, bardzo często zwabieni atrakcyjną ofertą tych sprzedawców, gdy otrzymają produkt i stwierdzą, że jest on podróbką i nie posiada walorów oryginału Shure, są niezwykle rozczarowani, a dodatkowo nie mają żadnych możliwości jego zwrotu czy też zapewnionego serwisu gwarancyjnego.

Sprzedawcy podróbek, chcąc w bardziej perfidny sposób oszukać nabywców i utwierdzić ich, że kupują prawdziwe produkty Shure, bardzo często też uciekają się do sztuczek i na swoich stronach internetowych oraz w opisach aukcji zamieszczają fotografie oryginalnych produktów Shure, jak też ich dane techniczne, a niekiedy też załączają linki do stron Shure lub autoryzowanych sprzedawców. Niestety nabywca w rzeczywistości otrzymuje podrobiony produkt o niskiej jakości.

_______________________________________________________________________________

Fałszerstwo będzie ścigane!

Firma Shure uczestniczyła już w akcjach, których rezultatem była konfiskata nawet kilku tysięcy podrabianych produktów.

Udało się też nam doprowadzić do procesów sądowych przeciwko fałszerzom. Zwykle wiązało się to z nałożeniem dużych kar pieniężnych, a także konfiskatą i zniszczeniem zajętych towarów.